×
Etiketë: përplasen
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Presidenti francez, Emmanuel Macron, i dënoi ato që ai i quajti deklarata “të pamatura dhe të rrezikshme” të Turqisë për situatën në rajonin e Nagorno Karabakut. Turqia në anën tjetër, akuzoi Macronin për mbështetjen e...
Front TV25 Shtator 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës është përplasur me Shefin e Grupit të PDK-së, Bedri Hamza për sa i përket tërheqjes së 10 përqindshit nga Trusit që parashihet...
Lajme23 Shtator 2020
Një përplasje ka ndodhur në Komisionin Hetimor përmenaxhimin e pandemisë, ku i ftuar është zv.ministri i Shëndetësisë nga LDK, Izet Sadiku. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi me deputeten e Vetëvendosjes, Fatmir...
Lajme21 Shtator 2020
Kërkesa e deputetes nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu që të kthehet për rivotim Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike në seancën e sotme ka përplasur pozitën dhe opozitën në vazhdimin e seancës...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Dyshime të reja kanë dalë në shesh në lidhje me helmimin e liderit të opozitës ruse, Alexei Navalny. Sipas agjencisë Ruters, agjenti nervor që u përdor për të helmuar Navalny është gjetur në një shishe...
Lajme18 Shtator 2020
Debati në Kuvendin e Kosovës për çështjen e arsimit në Kosovë, ka përplasur edhe deputeten e PDK-së Ganimete Musliu me deputetin e VV-së Shpejtim Bulliqi. Deputetja Musliu kritikoi ish qeverinë Kurti për mbarëvajtjen e procesit...
Lajme18 Shtator 2020
Në kuvend deputetët po zhvillojnë diskutime në lidhur me interpelancën e ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, në lidhje me arsimin në Kosovë tani kur vendi po përballet me pandeminë Covid-19, dhe procesi mësimor ishte i...
Lajme17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti në seancën e sotme plenare ia ka atribuuar PDK-së temën e themelimit të asociacionit të komunave serbe. Këtë temë kreu i qeverisë tha se nuk do të hap në Bruksel. Por partia...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Dy vinça janë shembur në një vendpunishte në Austin të Teksasit, ku si pasojë janë lënduar të paktën 22 persona. Pamjet e televizionit KVUE shfaqin dy vinça mbi 45 metra të lartë, duke qëndruar mbi...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkura, Donald Trump, dhe sfiduesi i tij demokrat në zgjedhjet e nëntorit, Joe Biden, i përqendruan fushatat e tyre në zjarret vdekjeprurëse në Bregun Perëndimor të SHBA-së, duke shprehur pikëpamje krejt...
Kronika04 Shtator 2020
Para pak minutash ka ndodhur një aksident komunikacioni në qendër të Prishtinës. Të përfshira janë dy vetura dhe një autobus.
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe rivali i tij demokrat, Joe Biden, u përplasën rreth dhunës që ka shpërthyer në protestat në Portland të Oregonit. Trump e fajësoi kryebashkiakun demokrat të Portlandit, Ted...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Ushtria amerikane ka akuzuar homologët rusë për manovra joprofesionale të fluturimit në ajër që kanë rrezikuar deri përplasjen dhe jetën e pilotëve të të dyja palëve. Sipas Pentagonit, incidenti u shënua të premten teksa aeroplani...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.