Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Përplasen Musliu me Nagavcin: Ne deputetët ishim në sallë, ju u vonuat të filloni seancën

  FrontOnline
  18 Shtator 2020

  Në kuvend deputetët po zhvillojnë diskutime në lidhur me interpelancën e ministrit të Arsimit, Ramë Likaj, në lidhje me arsimin në Kosovë tani kur vendi po përballet me pandeminë Covid-19, dhe procesi mësimor ishte i paralizuar për disa muaj, duke u zhvilluar online.

  Një debat i nxehtë u zhvillua në mes të nënkryetares së Kuvendit Arberie Nagavci dhe deputetes së PDK-së Ganimete Musliut.

  Derisa Nagavci tha se seanca kishte nisur me vonesë shkaku i mungesës së deputetëve dhe interesimit të tyre për të qenë pjesëmarrës gjatë kësaj seance, këtë e mohoj deputetja Musliu.

  Sias Musliut deputetët ishin ne seancë dhe të gatshëm për të qenë pjesë e saj, ndërsa i tërhoqi vërejtjen Nagavcit se lidhur me interpelancat nuk nevojitet kuorum ashtu siç pretendonte ajo.

  “Ju na latë të sillemi nëpër korridore. Unë jam deputete që katër mandate, ndërsa kur bëhet debat gjatë interpelancës nuk duhet kuorumi. Ne ishim këtu. Por ju u vonuat”, i tha Musliu nënkryetares së Kuvendit.

  Përfito FALAS një pushim për çift në Budva
  Nga Rubrika
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Pal Lekaj, u ka bërë thirrje të gjithë deputetëve të Kuvendit të Kosovës...
  Lajme02 Qershor 2023
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Haxhi Avdyli, ka shtruar pyetje drejt Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për idenë e tyre që ndaj Qeverisë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, i ka reaguar deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Haxhi Avdyli, i cili i pyeti si...
  Të tjera
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Një sondazh tregon rënie rekord të shkallës së qytetarëve që janë të kënaqur me qeverinë në Gjermani dhe se 1 në 5...
  Lajme02 Qershor 2023
  Lista Serbe doli në konferencë për media pasi Albin Kurti publikoi listën e serbëve të cilët i cilësoi si kriminelë dhe organizatorë...
  Lajme02 Qershor 2023
  Me pjesëmarrjen e më se 30 studentëve dhe gazetarëve të rinj, gjatë tri ditëve në Prishtinë është mbajtur moduli i parë i...
  Lajme02 Qershor 2023
  Instituti GAP ka publikuar statistikat të cilat thonë se numri i nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme në nivel vendi ka...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ukraina e kupton se është “e pamundur” të bashkohet me NATO-n derisa të përfundojë lufta, tha presidenti i saj. Volodymyr Zelenskyy tha...
  Lajme02 Qershor 2023
  Zëvendës-kryeministrja e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla gjatë fjalimit të saj në seancën e Kuvendit ku po diskutohet për gjendjen në veri,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.