Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Përplasen dy vinça në Teksas, lëndohen të paktën 22 persona

  FrontOnline
  16 Shtator 2020

  Dy vinça janë shembur në një vendpunishte në Austin të Teksasit, ku si pasojë janë lënduar të paktën 22 persona.

  Pamjet e televizionit KVUE shfaqin dy vinça mbi 45 metra të lartë, duke qëndruar mbi njëri mbi tjetrin në një vendpunishte në pjesën veriore të qytetit.

  E si pasojë e shembjes janë lënduar të paktën 22 persona, përfshirë 7 tjerë që janë dërguar me urgjencë në spital për shkak të plagëve të rënda.

  Megjithatë ende nuk dihet çfarë ka shkaktuar këtë përplasje që përfundoi me shembje, e komandanti i zjarrfikësve Mike Benvides ka bërë të ditur se një person është në gjendje shumë të rëndë.

  Që të gjithë të lënduarit janë punonjës të një kompanie ndërtimi, të cilët kishin rastisur të jenë në vendin ku janë përplasur vinçat.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Ka shkuar në 17 numri i të plagosurve në Itali si pasojë e shpërthimit të zjarrit në një ndërtesë. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Shoqëria gjithnjë e më individualiste drejt së cilës ne ecim po vihet re me më shumë forcë në Korenë e Jugut. Atje,...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Të tjera
  Vip02 Qershor 2023
  Këngëtarja e njohur shqiptare, Dafina Zeqiri, është mjaft aktive dhe ndan me ndjekësit në rrjete sociale postime të ndryshme. Ajo ditë më...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Të paktën 70 persona kanë vdekur dhe më shumë se 350 janë plagosur pas përplasjes së trenave në Indi. Mediat raportojnë se...
  Bota/Rajoni02 Qershor 2023
  Gjykata e shkallës së parë e Elbasanit, në Shqipëri, liroi nga burgu ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, ndërsa i kishte mbetur pa...
  Lajme02 Qershor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka kërkuar nga presidentja Vjosa Osmani që ta ushtrojë detyrën e saj kushtetuese për...
  Lajme02 Qershor 2023
  Politikani shqiptar i Maqedonisë së Veriut, Ali Ahmeti ka vizituar sot prindërit e ish-presidentit Hashim Thaçi në Kosovë. I shoqëruar nga zëvendëskryeministri...
  Lajme02 Qershor 2023
  Pas më shumë se tetë orëve, ka përfunduar debati parlamentar për situatën në veri. Opozita ka hedhur kritika ndaj pushtetit për zhvillimet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.