Gjuha:
×
Etiketë: kollçaku
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe pjesë e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, Fatmire Kollçaku, në një intervistë për Front Online, ka treguar se si ish-qeverisje, kishin trashëguar një sektor të shëndetësisë ku...
Lajme23 Shtator 2020
Një përplasje ka ndodhur në Komisionin Hetimor përmenaxhimin e pandemisë, ku i ftuar është zv.ministri i Shëndetësisë nga LDK, Izet Sadiku. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi me deputeten e Vetëvendosjes, Fatmir...
Lajme14 Gusht 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mullhaxha-Kollaçaku, ka kërkuar nga qeveria që të jap përgjegjësi dhe të mbulojë të gjitha trajtimet e qytetarëve që shkak i simptomave dhe udhëzimeve të...
Lajme03 Gusht 2020
Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatime Mulhaxha-Kollçaku ka deklaruar se çuditet me guximin e LDK-së që në kohën e pandemisë, ta bëjë një ministër politik të shëndetësisë, kurse zëvendësministër ta bëjë një student. “Profesionistët shëndetësor ndihen...
Lajme15 Korrik 2020
Federata  Sindikale e Telekomit të Kosovës sot gjatë ditës ka njoftuar se janë bllokuar llogaritë e Telekomit, për shkak të vendimit të Gjykatës Themelore të Prishtinës për përmbarim të borxhit prej 24.6 milionë eurove që...
Lajme13 Korrik 2020
Deputetja e Vetëvendosjes, Fatmire Kollçaku, në seancën e sotme të Kuvendit ku po raporton kryeministri i vendit rreth situatës më Covid-19, tha se qytetarët po flijohen për inate personale. Ajo tha se deputetët nuk i...
Lajme20 Qershor 2020
Për nënkryetaren e VV-së, Fatmire Kollçaku, BE-ja dhe SHBA-të kanë dy opsione lidhur me Kosovën Në tërë këtë mes, sipas saj vetëm Kosova ka mbetur pa një opsion të sajin. Me anë të një postimi...
Lajme17 Qershor 2020
Nënkryetarja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka thënë se rrëzimi i Qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti do të shkruhet në histori si turp dhe dëm i papërllogaritshëm. “Mungesa e konsensusit politik dhe rrëzimi i...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.