×
 • Lajme
 • Lajme

  Nënkryetarja e VV-së thotë se BE-ja dhe SHBA-të kanë opsione të kundërta për Kosovën

  FrontOnline
  20 Qershor 2020

  Për nënkryetaren e VV-së, Fatmire Kollçaku, BE-ja dhe SHBA-të kanë dy opsione lidhur me Kosovën

  Në tërë këtë mes, sipas saj vetëm Kosova ka mbetur pa një opsion të sajin.

  Me anë të një postimi në Facebook, ajo ka thënë se Kosova i ka hyrë dialogut pa parime, pa konsensus  dhe pa platform të qartë dhe serioze.

  Madje sipas saj,  Kosova nuk ka as kryenegociator në këtë proces.

  Postimi i plotë i saj:

  SHBA- js një opsion, BE-ja opsion tjetër,
  vetëm Kosova pa opsion.
  Pa parime, pa konsensus, pa platformë të qartë dhe serioze, pa kryenegociator, të pasinqertë, të gatshëm për pranim të ofertës (më të mirë??!!) e jo të përgatitur për të mbrojtur atë që është e panegociueshme.

  Prince Caffe shpërblen për festa Fitoren me veturë Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Paneli i Gjykatës së Apelit të Gjykatës Speciale në Hagë më 14 dhjetor do ta shqiptojë aktgjykimin në rastin e Salih Mustafës....
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Parashkrimi i numrit të madh të lëndëve, vazhdon të jetë sfida kryesore në sistemin e Drejtësisë. Këtë e theksoi hulumtuesi i lartë...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Takimi i kryeministrit Albin Kurti me njësitin elitar të Policisë së Kosovës më 15 nëntor përfundoi pa sukses. Pas këtij takimi, ky...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Në Prishtinë është bërë prezantimi i masës 1.2 për zbutjen e ndikimit të krizës energjetike te familjet me asistent sociale. Ministri i...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  “Kurrë nuk do të dihet motivi i vrasjes së Liridona Ademajt”, kështu ka deklaruar avokati Tomë Gashi. Përmes një reagimi në rrjetin...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Sipas të dhënave të Policisë së Kosovës, në dy vitet e fundit në vendin tonë janë regjistruan 8 raste të vrasjeve së...
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Zyrtarët amerikanë presin që faza aktuale e operacionit tokësor të Izraelit në Gaza që synon skajin jugor të Rripit të zgjasë deri...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  5 euro do të jetë rritja e vlerës së koeficientit të pagave për vitin e ardhshëm. Me projektligjin mbi ndarjet buxhetore, Qeveria...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni Qendror i Zgjedhjeve do të mbajë sot mbledhjen e radhës e ku pritet rekomandimi për regjistrimin e partisë politike “Srpska Demokratija”....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.