×
Etiketë: komisionit
Lajme30 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka thënë se puna e Komisionit Hetimor për menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të jap rezultate. Ai ka thënë se janë në fazën e intervistimit dhe grumbullimit të fakteve. Haxhiu...
Lajme30 Shtator 2020
Ushtruesi i detyrës së drejtorit të Shërbimit Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës, Valbon Krasniqi ka kërkuar nga Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale përkrahje për funksionalizimin e Spitalit të Përgjithshëm të Podujevës. Kështu është...
Lajme28 Shtator 2020
Komisioni hetimor parlamentar lidhur me procesin e privatizimit në Kosovë ka miratuar listën me katër emra të ekspertëve të jashtëm, edhe pse nuk janë bërë publik emrat e tyre. Megjithatë për përzgjedhjen e tyre pati...
Lajme23 Shtator 2020
Një përplasje ka ndodhur në Komisionin Hetimor përmenaxhimin e pandemisë, ku i ftuar është zv.ministri i Shëndetësisë nga LDK, Izet Sadiku. Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu i njohur si Kamishi me deputeten e Vetëvendosjes, Fatmir...
Lajme27 Gusht 2020
Ministri i Drejtësisë Selim Selimi, ka publikuar emrat e të propozuarave për komisionin lidhur me provimin e jurispodencës, ku kryetar i këtij komisioni është propozuar Aleksander Lumezi, që aktualisht është edhe Kryeprokuror i Kosovës. Të...
Lajme19 Gusht 2020
Zëvendësministri i Financave, Agim Krasniqi, ka bërë të ditur se janë kthyer mbrapa mbi 3 mijë pagesa, siç thotë ai, për shkak të gabimeve kryesisht teknike tê vet aplikuesve, shkruan Front Online. Megjithatë, ai siguron...
Lajme12 Gusht 2020
Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka shqyrtuar sot propozimin e deputetit të LDK-së Haxhi Avdyli, mbështetur edhe nga 41 deputetë tjerë nënshkrues, për formimin e Komisionit Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe...
Lajme07 Gusht 2020
Në mungesë të kuorumit ka dështuar mbledhja e Komisionit hetimor për menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë ku pritej të shqyrtohej plani operativ i punës. Kryesuesja e Komisionit, Mimoza Kusari-Lila tha se për shkak...
Lajme05 Gusht 2020
Projektligji për Pandeminë është iniciuar nga VV-ja me përkrahjen e Kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. E për zvarritjen e këtij Projketligji, deputeti i VV-së, Fitim Haziri thotë se fajet i ka pozita. “Qysh në fillim...
Lajme05 Gusht 2020
Kanë vazhduar mospajtimet e PDK-së e LVV-së sa i përket pikës së fushëveprimit në Komisionin Hetimor për Privatizim në Kosovë. Derisa anëtarë të LVV-së kanë kërkuar që gjatë hetimeve të merren bazë edhe faktet për...
Lajme28 Korrik 2020
Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, Time Kadrijaj, pas ndërprerjes së mbledhjes ku raportonte ministrja e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka thënë se u detyruan pasi janë...
Lajme25 Korrik 2020
Për të rinisur bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pala kosovare dhe ajo serbe janë pajtuar që t’i heqin pengesat për dialog. Kosova është pajtuar që të pezullojë përpjekjet për t’u anëtarësuar në organizatat ndërkombëtare, ndërsa...
Lajme19 Korrik 2020
Asnjë veprim nuk është ndërmarrë për shënjimin e kufirit në terren me Malin e Zi, dy vjet pas ratifikimit të Marrëveshjes. Madje, Qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti nuk e ka emëruar ende Komisionin e...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.