×
 • Lajme
 • Lajme

  Anëtari i Komisionit për Shëndetësi: Projektligji për Pandeminë u zvarrit nga pozita

  FrontOnline
  05 Gusht 2020

  Projektligji për Pandeminë është iniciuar nga VV-ja me përkrahjen e Kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani.

  E për zvarritjen e këtij Projketligji, deputeti i VV-së, Fitim Haziri thotë se fajet i ka pozita.

  “Qysh në fillim ne edhe si Lëvizje Vetëvendosje në Kuvend kemi iniciuar bashkërisht me Kryetaren e Kuvendit, Ligjin për luftimin e Pandemisë, duke ditur aktvendimin e Gjykatës Kushtetuese i cili erdhi pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese i cili erdhi rreth masave të cilat u ndërmorën. Nuk ka qenë vullneti te partia tash në pozitë dhe të partitë e tjera që janë në bashkëqeverisje me ta që të kalojnë këtë ligj”, ka thënë deputeti Haziri.

  Ai shprehet se ky ligj duhet të plotësohet në mënyrë që të shtohen amendamente shtesë për çka janë të gatshëm të kontribuojnë.

  “Ne jemi iniciues të këtij ligji bashkërisht me Kryetaren e Kuvendit, e kaluam edhe në Komisionin e Shëndetësisë, tash pritet të kaloj në Kuvend në lexim të parë dhe prap të kthehet në Komision dhe ka mundësi të bëhet amandamentimi i këtij ligji, të plotësohet me ato të cilat e shohim që janë më të mira e pandemisë me Covid-19”, është shprehur ai për Front Online.

  KEDS ‘zhduk’ rrjetin ajror nga qendra e Malishevës
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.