×
Etiketë: projektligji
Lajme30 Shtator 2020
Partia Demokratike e Kosovës ka iniciuar ditë më parë plotësim-ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale, i cili u mundëson qytetarëve të Kosovës tërheqjen e një pjese të kursimeve të tyre nga Trusti. Lidhur më këtë...
Ekonomi30 Shtator 2020
Komisioni për Buxhet dhe Transfere në mënyrë unanime ka miratuar në parim Projektligjin për plotësim-ndryshimet e Ligjit për Financimin e Partive Politike. Megjithëse ky projektligj u konsiderua i nevojshëm për rritjen e llogaridhënës dhe transparencës...
Lajme29 Shtator 2020
Në Kuvendin e Kosovës sot do të mblidhet komisioni për Qeverisje Lokale, Administratë Publike, Zhvillim Rajonal dhe Media. Ky komision që do të mblidhet në ora 13:00 do të shqyrtojë në parim projektligjin nr.07/L-015 për...
Front TV25 Shtator 2020
60 deputetë kanë marrë pjesë në votimin për Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, raporton Front Online. Kështu ky Ligj nuk i pati votat e mjaftueshme për kaluar.   https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/3213598178737742/
Lajme25 Shtator 2020
Nga Oda e Afarizimit të Kosovës kanë thënë se janë tejet e shqetësuar për mosshyqrtimin e kërkesave të biznesit dhe mosvotimin ende të këtij Projektligji. OAK për të disatën herë pas dërgimit të kërkesave të...
Lajme24 Shtator 2020
Nesër do të vazhdojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila do të fillojë në ora 10:00, raporton Gazeta Express. Në rend dite nga do të jetë edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike....
Front TV17 Shtator 2020
Në mungesë të kuorumit, ka dështuar të votohet sërish Projektligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së, raporton Front Online. Në votim kanë marrë pjesë vetëm 40 deputetë. Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja...
Front TV17 Shtator 2020
Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike është shtyrë për votim për seancën e ardhshme, raporton Front Online. Kjo për shkak se në Kuvend nuk pati kuorum për ta votuar këtë Projektligj. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani e shtyu për...
Ekonomi17 Shtator 2020
Kuvendi i Kosovës sot do të hedhë sërish në votim Projektligjin për Rimëkëmbje Ekonomike, që midis tjerash, parasheh ndryshimet ligjore që mundësojnë tërheqjen e 10-përqindëshit nga Trusti. Deputetët do të votojnë edhe rreth dy propozim-rezolutave...
Lajme10 Shtator 2020
Ka përfunduar hartimi i Projektligjit për Shërbimin Korrektues të Kosovës (ShKK). Hartimi i secilës u bë në bashkëpunim me Ministrinë e Drejtësisë, Grupi Punuese për Hartimin e Projektligjit të Shërbimit Korrektues të Kosovës. Hartimi i...
Lajme30 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka deklaruar se përfitimet për qytetarë dhe biznese nga projekt-ligji për rimëkëmbje ekonomike janë rreth 470 milionë euro. Sipas Hotit, në analizën që Ministria e Financave i ka bërë këtij...
Lajme28 Gusht 2020
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës është votuar edhe projektligji për Inspektoratin e Punës. Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skënder Reçica tha se qëllimi i projektligjit është reformimi i institucionit të Inspektoratit...
Lajme21 Gusht 2020
Qeveria e Kosovës ka finalizuar Projektligjin për Qeverinë. Mirëpo për shkak të mundësisë për shkelje Kushtetuese, ky projektligj është dërguar në Komision të Venecias ku në tetor pritet të vijnë komentet, e më pas të...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.