×
Etiketë: pandeminë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Zogjtë e San Franciskos filluan të këndonin ndryshe në qetësinë e mbylljes së koronavirusit, thotë një studim në revistën Science. Më parë, territoret e shumimit të harabelave me kurorë të bardhë urbane ishin pothuajse tre...
Lajme30 Shtator 2020
Ministrja e Arsimit në Shqipëri, Evis Kushi ka dhënë lajmin se në periudhën e pandemisë do të angazhohen edhe 1,000 mësimdhënës shtesë. Eushi thotë se viti i ri shkollor ka filluar mbarë dhe dëshiron që...
Lajme30 Shtator 2020
Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu ka thënë se puna e Komisionit Hetimor për menaxhimin e pandemisë COVID-19, do të jap rezultate. Ai ka thënë se janë në fazën e intervistimit dhe grumbullimit të fakteve. Haxhiu...
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, ka thënë gjatë një fjalimi në Bundestag se gjermanët janë në procesin e rrezikimit të gjithçkaje që është arritur në muajt e fundit, duke iu referuar pandemisë. Duke e komentuar...
Lajme29 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se deri më tani nuk ka shpenzuar asnjë cent nga arka e shtetit për të menaxhuar pandeminë. Zemaj ka thënë se ky rrugëtim deri më tani është financuar...
Lajme26 Shtator 2020
Policia e Kosovës, vetëm gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 828 tiketa për ata që nuk kanë respektuar Ligjin për Pandeminë, raporton Front Online. Një gjë e tillë është bërë e ditur në raportin...
Lajme22 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19. Ai gjatë një vizite në ShSKUK duke diskutuar me drejtorët e Klinikave është shprehur optimist se vendi është në rrugën e...
Lajme18 Shtator 2020
Fuqitë e mëdha ende nuk po arrijnë ta luftojnë së bashku pandeminë, tha sot kreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, ndërsa agjencia e OKB numëroi më shumë se 30 milionë raste COVID-19...
Lajme15 Shtator 2020
Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Demokracisë, UNDP në bashkëpunim me Kuvendin e Kosovës kanë diskutuar virtualisht për demokracinë dhe sundimin e ligjit në kohë krize. Cenimi i demokracisë u tha se rrezikohet atëherë kur...
Lajme12 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, po konsideron se Kosova është duke e menaxhuar më mirë se vendet e rajonit pandeminë e koronavirusit. Në Facebook, Zemaj ka publikuar bilancet e të infektuarve dhe viktimave në 24...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus tha sot se “nacionalizmi i vaksinave” vetëm do të ngadalësonte përpjekjen për të ndaluar pandeminë dhe bëri thirrje që vaksinat të shfrytëzohen në një...
Lajme01 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka konfirmuar se nuk ka arritur të kryej të gjitha procedurat e nevojshme për furnizim me material të mjaftueshëm për letërnjoftim, duke u arsyetuar në rrethanat e krijuara si...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kryetari i LSDM-së dhe mandatari për qeverinë e re, Zoran Zaev, dorëzoi listën e ministrave, ndërsa unë me kënaqësi pranova të drejtoja përsëri Ministrinë e Shëndetësisë, ka shkruar në profilin e tij në Facebook Ministri...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.