×
Etiketë: pandeminë
Lajme26 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka vizituar sot komunën e Fushë Kosovës, ndërsa me kryetarin Burim Berisha kanë folur për menaxhimin e pandemisë COVID-19. Zemaj në një postim në Facebook shkruan se kjo komunë është...
Lajme26 Gusht 2020
Është publikuar në Gazetën Zyrtare dhe ka hyrë në fuqi Ligji për Pandeminë që është votuar nga deputetët e Kuvendit të Kosovës. Në këtë ligj parashihet rregullimi i anës ligjore për parandalimin dhe luftimin e...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Spanja do ta kërkojë ndihmën e ushtrisë për të identifikuar personat të cilët përbëjnë rrezik për përhapjen e koronavirusit. Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez, tha se 2 mijë ushtarë janë trajnuar dhe do të dërgohen...
Lajme25 Gusht 2020
Infektologu Ilir Tolaj, në një intervistë për Front Online, ka folur për menaxhimin e pandemisë me Covid-19, nga dy ministrat e Shëndetësisë, Arben Vitia dhe Armend Zemaj. Tolaj pati për të dy këta kritika për...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Prof. Bojana Beoviq, MD, PhD e diplomuar në Universitetin e Mjekësisë në Lubjanë, aktualisht vepron si drejtuese e grupit të ekspertëve për mos-përhapje dhe kontroll të epidemisë COVID-19 në Ministrinë e Shëndetësisë të Sllovenisë. Beoviq...
Lajme24 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është duke mbajtur takim me kryetarët e komunave të Kosovës, raporton Gazeta Express. Në këtë takim do të diskutohet për menaxhimin e situatës me pandeminë, vitin e ri shkollor si...
Bota/Rajoni21 Gusht 2020
Në Evropë, pandemia e shkaktuar nga koronavirusi i ri mund të menaxhohet tashmë pas mbyllur shoqërinë në tërësi falë përgatitjes nga autoritetet dhe njohuritë e akumuluara këto muajt e fundit, theksoi sot Organizata Botërore e...
Lajme20 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë sot ka publikuar disa këshilla për lëvizje të njerëzve për gjatë situatës me Covid-19. Këto këshilla përfshijnë lëvizjen e qytetarëve kur përdorin transportin publik, gjithashtu bëhet thirrje që kur është e mundur...
Lajme14 Gusht 2020
Me 77 vota për është miratuar edhe në lexim të dytë projektligji për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19. Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka falënderuar deputetët që votuan për. Projektligji për parandalimin e pandemisë u iniciua...
Lajme14 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës pritet të votojnë në lexim të dytë projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Kryetarja e komisionit për Shëndetësi, Albena Reshitaj tha se ky projektligj është i kompletuar me...
Lajme14 Gusht 2020
Komisioni për Integrim Evropian, sot, në një mbledhje elektronike (virtuale), nën drejtimin e kryetarit Ismet Beqiri. Ky komision ka shqyrtuar Projektligjin nr. 07-L-006 për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së...
Lajme14 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu ka vizituar sot komunën e Pejës, siç tha ai, për t’u njoftuar nga afër rreth situatës së krijuar nga pandemia me COVID-19. Ai u shpreh i kënaqur me...
Lajme14 Gusht 2020
Drejtori i IKSHPK-së, Naser Ramadani ka thënë se viti i ri shkollor do të filloj në shkolla që nga shatori. Sipas tij, në shkolla do të mbajnë mësimin klasat e para deri në të pestat....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.