×
Etiketë: pandeminë
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis dhe presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, zhvilluan të premten një bisedë telefonike, gjatë së cilës diskutuan për ndikimin e pandemisë së COVID-19, njoftoi zyra e kryeministrit grek. Greqia dhe Turqia komunikojnë...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), Tedros Adhanom Ghebreyesus, ka thënë se “kërcënimi më i madh me të cilin përballemi tani nuk është vetë koronavirusi, por mungesa e solidaritetit dhe udhëheqjes globale”....
Lajme22 Qershor 2020
Kryeministri Avdullah Hoti është takuar sot me Ambasadoren e Finlandës në Kosovë, Pia Stjernvall, raporton Gazeta Express. Në takim, sipas njoftimit për media, është diskutuar për gjendjen aktuale në menaxhimin dhe parandalimin e pandemisë. “Gjatë...
Lifestyle18 Qershor 2020
Njerëzit që vuajnë nga depresioni, çrregullimi bipolar, ankthi dhe probleme të tjera të shëndetit mendor tashmë përballen me sfida në periudha normale, por ne nuk po jetojmë në periudhë normale për momentin. Një pandemi globale...
Ekonomi15 Qershor 2020
Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu, për Front Online që pandemia Covid-19, ka ndikuar negativisht në ekonominë e vendit. “Në këtë vit kalendarik kemi hyrë pa buxhet rezervë dhe pa rezerva shtetërore, dhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.