×
 • Lajme
 • Lajme

  MSH-ja publikon këshilla për lëvizje gjatë pandemisë COVID-19

  FrontOnline
  20 Gusht 2020

  Ministria e Shëndetësisë sot ka publikuar disa këshilla për lëvizje të njerëzve për gjatë situatës me Covid-19.

  Këto këshilla përfshijnë lëvizjen e qytetarëve kur përdorin transportin publik, gjithashtu bëhet thirrje që kur është e mundur për qarkullim të shfrytëzohen biçikletat ose ecja.

  Sipas fotografisë të publikuar nga MSH në të cilën janë këto këshilla thuhet se “Përderisa qytetet në të gjithë botën po prezantojnë një gamë të gjerë masash për të kufizuar kontaktet fizike për të parandaluar dhe ngadalësuar pandeminë Covid-19 shumë njerëz mund të kenë ende nevojë për të lëvizur nëpër qytet për të arritur në vendet e tyre të punës kur të jetë e mundur, të plotësojnë nevojat bazike të përditshme ose ofrojnë ndihmë për njerëzit në nevojë”.

  Këtu keni këshillat e plota:

  Nga 10 janari fillojnë reduktimet, këto vende do të mbesin pa rrymë deri në 7 orë
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Në tre muajt e fundit të vitit 2023, remitencat apo dërgesat nga bashkëatdhetarët kanë shënuar vlerën prej në 1.3 miliardë euro, një...
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-ministri i jashtëm i Kosovës Enver Hoxhaj, ka thënë se Spanja po refuzon ta njohë pavarësinë e Kosovës, duke e përmendur si...
  Lajme25 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar për rrëmbimin që kishte ndodhur në Prishtinë të enjten në mbrëmje. Sipas njoftimit, njëri është 18 vjeç me...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Kadri Kastrati, ish-komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, ka thënë për Front Online se rrugën e Kosovës drejtë NATO-s nuk mund...
  Lajme25 Maj 2024
  Aplikimi i Kosovës për të qenë anëtare e asocuar në Asamblenë Parlamentare të NATO-s do të jetë në agjendë në takimin e...
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.