×
Etiketë: lidhur
Kronika30 Shtator 2020
Policia e Kosovës, ka reaguar ndaj shkrimeve në mediat serbe lidhur me një “tentim kidnapimi” të një të mituri në Obiliq. Njoftimi i policisë: Lidhur me informacionet e publikuara në mediat serbe, që sipas tyre,...
Kronika23 Shtator 2020
Në vazhdën e veprimeve operative të grupit hetimor në lidhje me rastin e njohur si ,,KARAQEVA’’ hetuesit policor të Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit të Policisë së Kosovës sot më 23.09.2020, kanë...
Lajme22 Shtator 2020
Sindikata e Infermierëve të Kosovës pritet të mbajë sot konferencë për media para Klinikës së Kirurgjisë në orën 15:30. Kjo konferencë do të mbahet pas një takimi konsultativ që do ta ketë kjo sindiktaë me...
Kronika19 Shtator 2020
Mbrëmë Policia e Kosovës në bashkëpunim me Inspektoratin Policor dhe Prokurorinë kanë ndërmarrë një aksion të madh në fshatin kufitar, Karaçevë. Në këtë aksion, janë arrestuar 35 persona, prej tyre 12 zyrtarë policorë. Të njëjtit...
Lajme19 Shtator 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, përmes një video-mesazhi ka ftuar qytetarët e Kosovës të vetdijësohen në lidhje me kujdesin ndaj natyrës. Osmani mes tjerash ka apeluar për mos konsumimin e duhanit, duke ruajtur...
Lajme18 Shtator 2020
Para pak orësh ka nisur një aksion i madh arrestimesh në shumë pjesë të vendit. Vetëm në Karaçevë janë arrestuar mbi 17 policë për lojëra ilegale te fatit, kontrabandim, trafikim me qenie njerëzore etj. Burime...
Lajme18 Shtator 2020
Njësia Speciale e Kosovës sonte ka hyrë në Karaçevë. Kjo është bërë fal hetimeve shumë mujore për kazinotë ilegale që veprojnë në këtë pjesë. https://frontonline.net/mega-operacioni-i-policise-ne-karaceve-prangosen-7-persona-dyshohet-se-aksioni-u-kompromitua/  
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Kryetari i odës së hotelerive të Kosovës, Hysen Sogojeva, ka edhe një kërkesë për Qeverinë e Kosovës, për të i’u dalë në ndihmë bizneseve të atakuara nga Corovavirusi. Ai tha se kërkesa e tyre ndaj...
Lajme11 Shtator 2020
Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se...
Bota/Rajoni05 Shtator 2020
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se nuk ka parë asnjë provë të ndërhyrjes së mundshme të Rusisë në helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksei Navalny, por tha se nuk ka arsye të...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Ndërkohë që vendi është përfshirë nga trazira të reja racore, nënpresidenti Mike Pence u tha votuesve “nuk do të jeni të sigurtë në Amerikën e Joe Bidenit,” duke sulmuar kandidatin demokrat për president se është...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Biznesmeni i lidhur me Kremlinin, Yevgeny Prigozhin është zotuar se do ta shkatërrojë liderin e opozitës ruse Alexei Navalny, i cili është në gjendje kome në një spital të Berlinit, pas pretendimeve për helmim që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.