×
 • Lajme
 • Lajme

  Ndërprerje të rrymës për shkak të punimeve

  FrontOnline
  24 Maj 2023

  KEDS njofton konsumatorët se do të ketë ndërprerje të rrymës në disa rajone për Shkak të punimeve në rrjet.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet:

  25.05.2023

  Punime të domosdoshme për siguri të sistemit

  Prishtinë

  1.

  NS 35/10kV Fushë-Kosova do të nderprehet:

  TS 10/0.4kV Miradi e Ulët te Xhamia (kodi: 15018019012) nga ora 10:30 deri 15:30

  Vendet: Konsumatorët në afërsi të Xhamisë.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, instalimi i daljes së re 0.4 kV në TS 10/0.4 kV Miradi e Ulët, te Xhamia.

  2.

  Nga NS 35/10[kV] Mazgiti do të ndërprehet:

  NS 10/0.4 kV Te Barakat (kodi: 15019002023 ) nga ora 10:00 deri në ora 15:30

  Vendet: lagjja Barakat në Shkabaj.

  Arsyeja: Ndërprerje për siguri -instalimi i daljes së re 0.4 kV në NS 10/0.4 kV Barakat Shkabaj.

  26.05.2023

  Prizren

  1.

  Nga NS 110/10 kV Theranda do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Budakova ( kod: 32000008) nga ora 10:30 deri në ora 15:00

  Vendet: fshatrat: Budakovë, Çardak, Dardhishtë e Epërme, Dardhishtë e Ulët, Dragaqinë, Greiçec, Mohlan, Papaz, Reqan, Staravuçinë dhe Vërshec.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, revizion i daljes 10kV (shtrëngim i përçuesve, ndërrim i shtyllave/izolatorëve të dëmtuar)

  2.

  Nga NS 110/10 kV Theranda do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Studenqan 2 ( kod: 32000024) nga ora 10:00 deri në ora 14:00

  Vendet: fshati Samadraxhë, Studençani dhe Reshtani një pjesë.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, revizion i daljes 10kV (shtrëngimi i përçuesve, ndërrimi i shtyllave/izolatorëve të dëmtuar).

  Gjilan

  1.

  Nga TS 35/10kV Kllokot do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Tërpeza (kodi: 61065012) prej orës 10:30 deri ora 15:00

  Vendet: Fshatrat: Ballancë, Çifllak (një pjesë), Devajë, Kllokot (një pjesë), Kravaricë, Pozharan, Tërpezë dhe Zhiti.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave.

  Pejë

  1.

  Nga NS 110/10 kV Deçan do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Lluka ( kod: 53000009) nga ora 11:00 deri në ora 14:00

  Vendet: Fshati Llukë e Epërme.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, rregullimi i kabllove në stabilimentin shpërndarës ku janë hyrje dhe dalje gabim të lidhura, ne hyrje dhe dalje ku stabiliment është unazë lidhëse me dalje 10kV Deçani.

  2.

  Nga NS 35/10 kV Gurakoc do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Zallqi ( kod: 50052003) nga ora 10:00 deri në ora 15:00

  Vendet: fshatrat: Bllagaq, Dobrushë (një pjesë), Drejë, Zhabllaq (një pjesë), Gurakoc (një pjesë), Koshë (një pjesë), Oprashkë, Osojanë, Prekallë (një pjesë), Shalinovicë, Trubohovc, Tuqep, Zabllaq dhe Zallq.

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, ndërrimi i shtyllave të tensionit të mesëm, bartje e rrjetit, shtrëngimi i përçuesve, ndërrimi i konzollave dhe izolatorëve.

  Ferizaj

  1.

  Nga NS 110/35/10 kV Lipjan do të ndërprehet:

  Dalja 10 kV Gadime ( kod: 41000013) nga ora 09:00 deri në ora 16:00

  Vendet: Fshatrat: Babush (një pjesë), Babush i Muhaxherëve, Bjeshkas (një pjesë), Gadime e Ulët, Gadime e Epërme, Vrellë (një pjesë) dhe Vrellë e Goleshit (një pjesë).

  Arsyeja: Mirëmbajtje preventive, pastrimi i linjave shpërndarëse nga vegjetacioni.

  Shkëlqim Devolli takon guvernatorin e Texasit, Greg Abbott, flasin për rritje bashkëpunimi Kosovë – ShBA
  Nga Rubrika
  Kronika30 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka njoftuar se në Skenderaj e kanë gjetur nj pushkë gjysëmautomatike në kotec të pulkave. Policia e kanë konfiskuar...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kongresisti amerikan Ritchie Torres, ka reaguar ndaj dislokimit të madh të trupave të Serbisë përgjatë kufirit me Kosovën. Torres në një postim...
  Lajme30 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka bërë me dije se 16 qytetarë kanë kërkuar ndihmë mjekësore si pasojë e tymit, pasi një banesë në...
  Të tjera
  Lajme30 Shtator 2023
  Njohësit e rrethanave politike në vend po vlerësojnë se aksioni i Policisë me 24 shtator, i ka dhënë Kosovës një mundësi të...
  Bota/Rajoni30 Shtator 2023
  Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy njoftoi në fjalimin e tij të përnatshëm, të enjten, se Ukraina është anëtare e bordit të guvernatorëve...
  Vip30 Shtator 2023
  Bukuroshja e famshme shqiptare, Emina Çunmulaj është njëra nga fytyrat e dashura televizive. Modelja me prejardhje nga Mali I Zi tash e...
  Lajme30 Shtator 2023
  Ambasadori gjerman në Kosovë Jern Rode tha se qëndrimi i Gjermanisë për sovranitetin e shtetit të Kosovës nuk ka ndryshuar dhe shtoi...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të enjten deklaroi se KFOR-i duhet të marrë në kontroll veriun e Kosovës. Por, i menjëhershëm ka...
  Lajme30 Shtator 2023
  Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri, ka ftuar institucionet që të angazhohen që të paguhen shtesat e rrezikshmërisë për...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.