×
Etiketë: mshja
Lajme28 Shtator 2020
Krahas këtyre vaksinave, Hoti ka thënë se MSH-ja synon të blejë edhe mbi 300 mijë vaksina të tjera, për të siguruar vaksina kundër gripit sezonal për të gjithë qytetarët që bien në kategoritë e rrezikut...
Lajme16 Shtator 2020
Ditëve të fundit në Kosovë ka rënë numri i të infektuarve me koronavirus, mirëpo autoritetet akoma nuk kanë marrë asnjë vendim për lehtësimin e masave. Numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë ka arritur...
Lajme02 Shtator 2020
Zyrtarë të Ministrisë së Shëndetësisë mohojnë se ministri Armend Zemaj e ka bllokuar procesin për rregullimin e çmimeve të produkteve dhe pajisjeve medicinale, por, sipas tyre, Komisioni për përcaktimin e cmimit të barnave, i ka...
Lajme30 Gusht 2020
Është demantuar përsëri Ministria e Shëndetësisë, e cila kishte mbrojtur çmimet e larta në laboratorin e vajzës së biznesmenit Blerim Devolli duke thënë se rezultatet dalin për një orë. Pavarësisht se qytetarët paguajnë shuma të...
Lajme20 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë sot ka publikuar disa këshilla për lëvizje të njerëzve për gjatë situatës me Covid-19. Këto këshilla përfshijnë lëvizjen e qytetarëve kur përdorin transportin publik, gjithashtu bëhet thirrje që kur është e mundur...
Lajme19 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka hequr përgjegjësinë nga rasti i klubit të futbollit Prishtina, pasi tetë futbollistë i rezultuan pozitivë për koronavirus në testet në Gjibraltar, pak ditë pasi në Kosovë kishin rezultuar negativë. Si pasojë...
Lajme06 Gusht 2020
Qeveria e Luksemburgut dhe UNICEF-i i kanë dhuruar Ministrisë së Shëndetësisë, 40 pajisje oksigjeno-formuese për luftimin e Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj përmes një statusi në Facebook,...
Lajme05 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë do të financojë shkollimin e kandidatëve të ardhur nga Lugina. Këtë lajm e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, i cili ka thënë se...
Lajme04 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë ka marrë vendim që të shfuqizojë udhëzimin administrativ për rregullimin e çmimeve të produkteve dhe pajisjeve medicinale. I menjëhershëm ka qenë shpjegimi i MSH-së për këtë çështje, ku thuhet se udhëzimi për...
Lajme30 Korrik 2020
Në pajtim me Ligjin për Shëndetësi Nr. 04/L-125, Udhëzimin Administrativ mbi shkollimin specialistik Nr.05/2017, në bazë të propozimit të Bordit Qendror për Shkollim Specialistik (BQSHS) dhe pas aprovimit nga Ministri i shëndetësisë, Ministria e Shëndetësisë...
Lajme27 Korrik 2020
Kompania “Loti” e cila është e kontraktuar nga Ministria e Shëndetësisë për të kryer transportin e viktimave të Coronavirusit të dielën ka paralajmëruar se do t’i ndërpresin punët nëse MSh-ja nuk i kryen obligimet financiare...
Lajme20 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë ka reaguar rreth “recetave” që kanë filluar të shpërndahen nëpër rrjetet sociale, gjoja për trajtimin e të prekurve nga COVID-19. “Duke qenë që ‘recetat’ e tilla provokojnë edhe reagime të ndryshme dhe...
Lajme09 Korrik 2020
Ministria e Shëndetësisë ka gjetur se në projektin e ndërtimit të Qendrës së Mjekësisë Familjare në Gjilan (QKMF) ka parregullsi dhe se është bërë kërkesë për hetim për këtë projekt i cili menaxhohet nga komuna...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.