Gjuha:
×
  • Lajme
  • Lajme

    MSH-ja rreth “recetave”: Mos bini pre e lajmeve të tilla

    FrontOnline
    20 Korrik 2020

    Ministria e Shëndetësisë ka reaguar rreth “recetave” që kanë filluar të shpërndahen nëpër rrjetet sociale, gjoja për trajtimin e të prekurve nga COVID-19.

    “Duke qenë që ‘recetat’ e tilla provokojnë edhe reagime të ndryshme dhe ngjallin edhe shqetësime, ju lusim që të mos bini pre e publikimeve të tilla”, shkruan në sqarimin e MSH-së, teksa qytetarëve u kërkohet që për çfarëdo shqetësimi të kontaktohen mjekët dhe të përcillen vetëm këshillat zyrtare.

    Këto këshilla, si ka thënë ministria, publikohen prej saj, IKSHPK-së, profesionistëve kompetent shëndetësorë ashtu si edhe institucioneve kredibile dhe të konfirmuara.

    Petrol Company hap komunitet në Viber për klientët e saj
    Nga Rubrika
    Lajme09 Qershor 2023
    Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratikë të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti, në emisionin “FIVE” ka komentuar draft-statutin e Asociacionit të komunave me...
    Lajme09 Qershor 2023
    Një vetaksident trafiku me të lënduar ka ndodhur këtë të premte në autostradën “Ibrahim Rugova”. Policia e Kosovës ka konfirmuar se një...
    Lajme09 Qershor 2023
    Kryetarja e Komisionit për Punë të Jashtme, njëherit edhe deputete e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbëresha Kryeziu, ka folur në Euronews Albania ka folur...
    Të tjera
    Lajme09 Qershor 2023
    Deputetja e partisë “Guxo”, Jeta Statovci ka publikuar një fotografi bashkë me shefen e saj në Parlament, Mimoza Kusari-Lilën, ministren Artane Rizvanolli...
    Lajme09 Qershor 2023
    Policia në Skenderaj sot ka realizuar një bastisje dhe ka konfiskuar dy armë dhe municion. Në njoftimin e policisë thuhet se janë...
    Lajme09 Qershor 2023
    Ish Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Komisionin Evropian, Pierre Mirel, në një intervistë me Zërin e Amerikës tha se Kosova duhet të...
    Lajme09 Qershor 2023
    Se ka krisje mes raporteve Kosovë – SHBA, nuk e mohon as deputeti Xhavit Haliti. Ai për Front Online thotë që shteti...
    Lajme09 Qershor 2023
    Deputeti Xhavit Haliti në një prononcim për Front Online thotë se marrëveshjet që janë nënshkruar në Bruksel e Ohër nuk janë lojë...
    Lajme09 Qershor 2023
    Gjatë vizitës në Kosovë ditë më parë i dërguari amerikan, për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka deklaruar se e premtja është afati...

    FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.