×
Etiketë: pandeminë
Lajme14 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës sot do të mblidhet për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës dhe shqyrtimin e parë të Projektligjit nr.07/L-016...
Lajme13 Gusht 2020
Kuvendi i Kosovës nesër do të mblidhet për të shqyrtuar në lexim të dytë Projektligjin për parandalimin dhe luftimin e Pandemisë COVID-19 në territorin e Republikës së Kosovës dhe shqyrtimin e parë të Projektligjit nr.07/L-016...
Bota/Rajoni11 Gusht 2020
Mes gjithë efekteve që pandemia solli në jetën e secilit prej nesh, askujt s’do ja merrte mendja se një ndryshim do të ndodhte dhe në leksikun e njerëzve. Shumë neologjizma (fjalë të reja) janë krijuar...
Lajme07 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro projektligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19, me përjashtim të njërit nga LDK. 77 deputetë kanë votuar për dhe një kundër, kështu në shyqrtim të parë...
Lajme07 Gusht 2020
LVV, LDK, PDK e AAK po mbështesin projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19. Në Kuvend është duke u zhvilluar seanca për shqyrtimin e parë të projektligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Grupe të krimit të organizuar, kanë shfrytëzuar situatën e krijuar nga kriza shkaku i pandemisë së koronavirusit të ri për të përfituar në mënyrë të jashtëligjshme, theksojnë ekspertët e sigurisë në Maqedoninë e Veriut. Në...
Lajme07 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani në seancën e sotme të Kuvendit duke prezantuar projektligjin për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid -19, ka kërkuar nga deputetët që ta votojnë këtë projektligj dhe të...
Lajme05 Gusht 2020
Projektligji për Pandeminë është iniciuar nga VV-ja me përkrahjen e Kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. E për zvarritjen e këtij Projketligji, deputeti i VV-së, Fitim Haziri thotë se fajet i ka pozita. “Qysh në fillim...
Lajme05 Gusht 2020
Anëtari i Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, në një intervistë për Front Online ka kritikuar Qeverinë “Hoti” lidhur me menaxhimin e pandemisë më Covid-19. Ai ka thënë...
Lajme01 Gusht 2020
Avokati kosovar Besnik Berisha, ka reaguar pas numrit të madh të të infektuarve me COVID-19. Berisha tha se ky nuk është dështim vetëm për qeverinë por për të gjithë shoqërinë. Ai bëri thirrje që të...
Lajme30 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci në seancën e sotme ka folur për menaxhimin e pandemisë nga Qeveria Hoti. “Është e pakuptimtë se ku është kryeministri Hoti sot kur nuk është në këtë seancë të cilën...
Bota/Rajoni30 Korrik 2020
Maqedonia e Veriut ka marrë 1.5 milionë dollarë nga SHBA-të për luftën ndaj coronavirusit, prej gjithsej 10 milionëve që administrata amerikane i ka ndarë për rajonin. Ndihma për Maqedoninë ka qenë për sisteme laboratorike, ndjekje...
Lajme29 Korrik 2020
Anëtarë të Komisionit Hetimor Parlamentar për Menaxhimin e pandemisë po kërkojnë dokumentacione të vendimeve që janë marrë nga Ministria Shëndetësisë prej fillimit të paraqitjes së rasteve të para me koronavirus në Kosovë. Deri më 15...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.