Lajme

Nagavci mban fjalim për pandeminë në seancën për buxhetin, nxit reagimin e LDK-së

Nagavci mban fjalim për pandeminë në seancën për buxhetin, nxit reagimin e LDK-së
12:19 | 30 Korrik 2020

Nënkryetarja e Kuvendit, Arbërie Nagavci në seancën e sotme ka folur për menaxhimin e pandemisë nga Qeveria Hoti.

“Është e pakuptimtë se ku është kryeministri Hoti sot kur nuk është në këtë seancë të cilën e ka thirrur vetë, e që deklaron se çështja është emergjente. Sot nuk di cila është me rëndësishme se shëndeti publik dhe gjendja me të cilën po ballafaqohemi çdo ditë duke shkuar drejt një katastrofe humanitare”, ka thënë Nagavci.

“Gjendja është alarmante e shqetësuese është momenti i fundit që të kemi veprime shumë profesioniste dhe njerëzore. Ajo për të cilën jemi dëshmitarë të gjithë është se shumica e të dyshuarve jo vetëm që nuk po trajtohen po nuk po kanë mundësi as që të testohen. Sjellja e Qeverisë nuk është aspak në nivel të seriozitetit dhe përgjegjësisë, për më pak se dy muaj kaluam në numrin e vendit më të lartë me viktima.

Gjatë fjalimit të Nagavcit deputetët e Kuvendit kanë bërë zhurmë duke mos dëgjuar atë që po fliste Nagavci si dhe duke i rrahur tavolinat.

“Mos bërtitni po shqyrtojeni rastin së paku”, ka thënë ajo.

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani ka kërkuar nga deputetët që të mbajnë qetësi deri sa Nagavci po kryente fjalimin.

https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/670086053721818/

8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….

Të tjera