Gjuha:
×
Etiketë: nagavci
Lajme26 Shtator 2020
Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizje Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka shkruar se Isa Mustafa, kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka dekaluar se për postin e Presidentit duhet të flasë me VV-në ose Partinë...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministrat Avdullah Hoti dhe Edi Rama janë pajtuar për shtyrjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, e paraparë këtë të premte, për datën 2 tetor, për shkak të raportimit të kreut të ekzekutivit kosovar...
Lajme20 Shtator 2020
Nën kryetarja e Kuvendit, deputetja e LVV, Arbërie Nagavci përmes facebookut tha se vëmewndja duhet të kthehet nga arsimi.Nagavci citoi Bankën Botërore kur tha se një nxënës kosovar humb 5.3 vite të shkollimit. Dështimet në...
Lajme18 Shtator 2020
Edhe sot ka vazhdar seanca plenare në Kuvendin e Kosovës ku është thirrur në interpelancë ministri i Arsimit dhe Shkencës, Ramë Likaj. Deputetja e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci ka thënë se ministria nuk ka bërë asnjë...
Front TV09 Shtator 2020
Vetëvendosje ka mbajtur konferencë për media ku është folur për marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Uashington. Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, para mediave tha se Hoti ka bërë kompromisë krejt...
Lajme07 Shtator 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Arbërie Nagavci ka kërkuar sot thirrjen në raportim të kryeministrit Avdullah Hoti lidhur me zotimet e bëra si koncesione ndaj Serbisë në marrëveshjen e nënshkruar...
Lajme05 Shtator 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci, ka reaguar pas nënshkrimit të marrëveshjes së djeshme në Shtëpinë e Bardhë. Ajo ka thënë se është dashur të rrëzohej Qeveria “Kurti”, dhe të krijohej një qeveri pa...
Lajme20 Gusht 2020
Nënkryetarja e Kuvendit nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka folur për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë të iniciuar nga partia e saj. Nagavci ka thënë se ftesa ndaj Partisë Demokratike të Kosovës për...
Lajme14 Gusht 2020
ënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, nga Lëvizja Vetëvendosje, Arbërie Nagavci, ka mirëpritur ratifikimin e dy marrëveshjeve ndërkombëtare në Kuvendin e Kosovës. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se këto dy marrëveshje të iniciuara...
Lajme11 Gusht 2020
Vetëvendosje ditë më parë ka kërkuar nga Partia Demokratike e Kosovës, nënshkrimet për mocionin e mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Hoti. Por deputetja e Vetëvendosjes, Arbërie Nagavci, ka thënë se partitë që bëjnë kritika për...
Lajme11 Gusht 2020
Nënkryetarja e Vetëvendosjes dhe e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci ka thënë se Kosova sa ishte nën qeverisjes e Albin Kurtit ishte ndër vendet që më së miri në botë ka menaxhuar pandeminë. “Sot Kosova...
Lajme06 Gusht 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci vlerëson se do ishte mirë që Partia Demokratike e Kosovës të japin nënshkrimet, së paku për thirrjen e seancës. Sipas Nagavcit, tani është koha që të shihet nëse...
Lajme30 Korrik 2020
Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Arberie Nagavci ka kërkuar dorëheqjen e Qeverisë Hoti për shkak të gjendjes së krijuar me pandeminë COVID-19. Ajo në një postim në Facebook ka thënë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.