×
Etiketë: mban
Lajme27 Shtator 2020
Të hënën Kuvendi i Kosovës do të mbajë vazhdimin e seancës. Siç është bërë e ditur nga Zyra për komunikim e Kuvendit, seanca do të fillojë nga ora 12:00. Në rend dite është zgjedhja e...
Lajme26 Shtator 2020
Ministria e Shëndetësisë do të mbajë sot konferencë për media me fillim nga ora 15:00. Përmes një komunikate drejtuar mediave, MSH’ja ka bërë me dije se në këtë konferencë do të diskutohet për masat e...
Lajme24 Shtator 2020
Nesër do të vazhdojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës, e cila do të fillojë në ora 10:00, raporton Gazeta Express. Në rend dite nga do të jetë edhe votimi i Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike....
Lajme24 Shtator 2020
Komiteti i Gjilanit për parandalimin e përhapjes së COVID-19, ka mbajtur sot takim me drejtorët e shkollave të Gjilanit, duke respektuar masat kundër virusit. Qëllimi i takimit, i cili është udhëhequr nga nënkryetari, Arbër Ismajli,...
Lajme20 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje do të mbajë sot konferencë për media. Konferenca e këtij subjekti politik është paralajmëruar për të filluar nga ora 12:00. Nga marrëveshjes e 4 shtatorit në Uashington, partia që udhëhiqet nga Albin Kurti,...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Kina thotë se po kryen stërvitje ushtarake pranë ngushticës së Tajvanit për të “mbrojtur sovranitetin e saj”. Veprimet e Kinës po ndodhin pavarësisht se një zyrtar i lartë i SHBA-së po viziton Tajvanin. Stërvitjet që...
Lajme17 Shtator 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, në cilësinë e Koordinatorit Nacional për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe luftimit të Terrorizmit, ka mbajtur takimin e parë informues me anëtarët e Grupit Punues për hartimin...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një burrë në Angli vendosi të mos mbante një maskë klasike në fytyrën e tij, por diçka shumë më interesante. Ai u fotografua duke udhëtuar me transport publik dhe goja e tij ishte e mbuluar...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Greqia ka vendosur të mbajë të mbyllur kufirin me Shqipërinë. Ambasada Greke në Shqipëri ka njoftuar se kufiri do të qëndrojë i mbyllur të paktën deri më 30 shtator. Sipas këtij njoftimi lejohet të kalojnë...
Lajme14 Shtator 2020
Shërbimi Korrektues i Kosovës ka organizuar sot një takim të përbashkët me bashkëpunëtorë INL, ICITAP, OSBE, EULEX dhe AKSP, me qëllim të harmonizimit të planit të trajnimeve për stafin e SHKK-së. Drejtori i përgjithshëm i...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Kuvendi sot duhet ta mbajë seancë, në rend dite të së cilës do të jetë zgjedhja e përbërjes së trupave të punës në Kuvend. Seancën të premten e paralajmëroi kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi, ndërsa...
Lajme12 Shtator 2020
Në Çagllavicë, teli i rrymës kanë rënë në tokë dhe kanë shkaktuar panik tek njerëzit. Por, një qytetar, duket se është më i guximshëm, ka dal dhe e ka mbajtur me një dru telin e...
Bota/Rajoni11 Shtator 2020
Drejtori i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Naim Arifi, ka mbajtur një takim online me ministrin e Bujqësisë, Besian Mustafa, kryetarët e komunave dhe drejtorët e DBPZHR-së. Gjatë këtij takimi u diskutua për sfidat dhe...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.