×
 • Lajme
 • Lajme

  Me 77 vota pro kalon ligji për pandeminë

  FrontOnline
  07 Gusht 2020

  Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro projektligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19, me përjashtim të njërit nga LDK.

  77 deputetë kanë votuar për dhe një kundër, kështu në shyqrtim të parë ky projektligj ka kaluar.

  “Konstatoj se me 77 deputetë që votuan për, një kundër kalon në shqyrtim të parë projektligji për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19.”, ka thënë kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani.

  Nga seanca, shihet se vetëm një deputet i LDK’së votoi kundër këtij projektligji.

  Ndryshe, kjo seancë e Kuvendit ka kaluar me shumë akuza e replika, megjithatë, deputetët e kanë kaluar projektligjin.

  KEDS ‘zhduk’ rrjetin ajror nga qendra e Malishevës
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Zëvendësministrja e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Liza Gashi, në kuadër të vizitës së punës në Çeki, ka zhvilluar takime...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka lëshuar një komunikatë për aksionin e sotëm policor në lidhje me grabitjen e armatosur në Suharekë. Policia ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë aksionit të së enjtes është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur, të...
  Të tjera
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një prej të arrestuarve për grabitjen e armatosur në Prizren është Bujar Basha nga Prizreni. Ai ishte i dënuar për një tjetër...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë është arratisur pas shkëmbimit të zjarrit mes grupit të grabitësve me Policinë e Kosovës të...
  Bota/Rajoni30 Nëntor 2023
  Gjatë një fjalimi ditën e sotme, presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, nënvizoi rëndësinë e ndihmës së vazhdueshme për Ukrainën....
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati, nga foltorja e kuvendit ka shprehur kritikën për rastin e shumëpërfolur të ditëve të fundit, pagesën e...
  Vip30 Nëntor 2023
  Kantautori dhe këngëtari i “The Pogues”, Shane MacGowan, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare, pas një sëmundjeje të rëndë. Muzikanti, hitet e...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka realizuar një operacion të suksesshëm gjatë ditës së sotme. Front Online raporti se Policia është detyruar të neutralizojë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.