Gjuha:
×
Etiketë: pro
Lajme30 Shtator 2020
Këshilli i Përgjithshëm i LDK-së, në zgjedhjet e fundit që janë mbajtur në Kosovë ka marrë vendim që kjo parti të mos futet në koalicion me partinë e Kadri Veselit (PDK). Por, vijat e kuqe...
Lajme29 Shtator 2020
Zafir Berisha i NISMA-s ka thënë se më parë preferon bashkimin e PDK-së në koalicionin aktual sesa shkuarjen në zgjedhje. Por edhe në rast se ndodhin këto të fundit, ai u shpreh i sigurt se...
Lajme27 Shtator 2020
Gjatë 24 orëve të fundit në mesin e 47 rasteve pozitive me COVID-19 janë edhe tre mësimdhënës nga komuna e Suharekës. Këtë e bëri të ditur nëpërmjet një postimi në Facebook, drejtoresha e Shëndetësisë në...
Lajme25 Shtator 2020
Deputetët kanë votuar sot për ndryshimin kushtuetues. Bëhet fjalë për amandementimin e nenit për parandalimin dhe luftimin e dhunës kundër grave dhe dhunës në familje. Me 93 vota për, përfshirë 17 të pakicës, është miratuar...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Italianët votuan sot për të ulur numrin e deputetëve në parlamentin kombëtar me një të tretën, tregojnë rezultatet pothuajse përfundimtare të referendumit të mbajtur së bashku me zgjedhjet rajonale, me masa të forta paraprake për...
Lajme08 Shtator 2020
Të premten në Shtëpinë e Bardhë me ndërmjetësimin e Shteteve të Bashkuara ët Amerikës është nënshkruar marrëveshja për normalizim ekonomik në mes të Kosovës e Serbisë. Por, që edhe para nënshkrimit dhe pas saj pati...
Lajme08 Shtator 2020
Vetëvendosje si zgjidhjen e vetme e sheh mocionin për rrëzimin e qeverisë, për çka ka kërkuar edhe përkrahjen e PDK-së dhe AAK-së. Por Kujtim Gashi nga Partia Demokratike të Kosovës, tha se tendenca e VV...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Qytetarët në Mal të Zi votojnë të dielën për parlamentin e ri. Rezultati është më i paparashikueshëm se në zgjedhjet e kaluara. Të dielën (30.08) në Mal të Zi zhvillohen zgjedhjet parlamentare. Partia Demokratike e...
Lajme27 Gusht 2020
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj Stublla, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologun e saj, ministrin e Jashtëm të Estonisë, Urmas Reinsalu. Haradinaj tha se gjatë kësaj bisede, ministri i Jashtëm...
Lajme17 Gusht 2020
Presidenca gjermane e Bashkimit Evropian dhe Komisioni Evropian mendojnë se Kosova i ka përmbushur kriteret për liberalizim të vizave dhe se liberalizimi duhet të ndodhë. Por, nuk kanë përgjigje të prerë se kur do të...
Lajme07 Gusht 2020
Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë votuar pro projektligjit për parandalimin dhe luftimin e pandemisë Covid-19, me përjashtim të njërit nga LDK. 77 deputetë kanë votuar për dhe një kundër, kështu në shyqrtim të parë...
Lajme07 Gusht 2020
Kryeminstri Avdullah Hoti thotë se ligji për rimëkëmbje ekonomike, mundëson së paku dy gjëra. “Tërheqjen e 10 për qind të kursimeve pensionale, që është rreth 170 mil euro dhe tërheqjen e 100 mil nga fondi...
Lajme30 Korrik 2020
Shefi i Grupit parlamentar të PDK-së, Bedri Hamza, në emër të subjektit të tij politik ka thënë se do ta votojnë rishikimin e projektbuxhetin për vitin 2020, përkundër që shumica dërmuese e amendamenteve që ata...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.