×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Filipçe: Jemi të përkushtuar në betejën me pandeminë

  FrontOnline
  26 Gusht 2020

  Kryetari i LSDM-së dhe mandatari për qeverinë e re, Zoran Zaev, dorëzoi listën e ministrave, ndërsa unë me kënaqësi pranova të drejtoja përsëri Ministrinë e Shëndetësisë, ka shkruar në profilin e tij në Facebook Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe.

  Ai shkruan se drejtimi i sistemit të kujdesit shëndetësor për tre vitet e fundit ka qenë një sfidë e madhe, veçanërisht në gjashtë muajt e fundit që nga fillimi i coronavirusit.

  “Unë nuk u dorëzova në asnjë moment. Kam punuar në promovimin e shëndetit, përmirësimin e kushteve të punës së profesionistëve të shëndetit, kushteve dhe kujdesit për pacientët, vetëm në interes të qytetarëve dhe shëndetit publik.
  Aktualisht jemi duke u marrë me krizën më të madhe globale të shëndetit në 100 vitet e fundit dhe unë mbetem i përkushtuar për të luftuar pandeminë. Dhe kjo do të jetë një nga sfidat më të mëdha për qeverinë e re. Siç theksoi Zaev, ne vazhdojmë të investojmë fuqimisht në kujdesin shëndetësor, në mënyrë që të sigurojmë një kujdes të mirë shëndetësor për qytetarët”, ka shkruar Filipçe.

  Black Friday –  Eja dhe ndaj emocionet e zbritjes ekstreme në Comodita Home
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti nesër do të paraqitet në Facebook, ku ka paralajmëruar se do ta japë “lajmin...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Donald Trump në një interviste me Fox News ka krahasuar problemet e tij ligjore me persekutimin e figurës së opozitës ruse Alexei...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Të tjera
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, në seancën gjyqësore me akuzën për hedhje të gazit lotsjellës disa vite më...
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Është shtyre raportimi i ministri të Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, dhe përfaqësues të Doganës së Kosovës dhe Administratës Tatimore, në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.