×
Etiketë: përkushtuar
Lajme07 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, gjatë vizitës zyrtare në Bruksel, sot është pritur në takim nga presidenti i Partive Popullore Evropiane (EPP), Donald Tusk. Me këtë rast, kryeministri Hoti e ka njoftuar presidentin Tusk për...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kryetari i LSDM-së dhe mandatari për qeverinë e re, Zoran Zaev, dorëzoi listën e ministrave, ndërsa unë me kënaqësi pranova të drejtoja përsëri Ministrinë e Shëndetësisë, ka shkruar në profilin e tij në Facebook Ministri...
Lajme31 Korrik 2020
Këshilltari politik i presidentit Hashim Thaçi, Blerim Shala, ka lëshuar një sqarim, të premtne, pas intervistës së dhënë në “Rubikon”, dhe në përgjigje ndaj interpretimeve të ndryshme që, sipas tij, janë përvijuar më pas. “Richard...
Lajme24 Korrik 2020
Kryetari i Gjakovës, Ardian Gjini ka thënë se është trishtuar nga lajmi për ndarjen nga jeta të kirurgut Dr.Ali Tolaj. Gjini përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se Tolaj që nga fillimi i pandemisë...
Lajme21 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e mjekut Fadil Zuka nga Vitia. Zemaj ka shkruar se Zuka do të mbetet shembull i profesionistit të përkushtuar e të vlerësuar nga kolegët dhe...
Lajme12 Korrik 2020
Shefi i EULEX në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka mirëpritur vazhdimin e mandatit të këtij misioni. “Mirëpres shkëmbimin e letrave në mes të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Shefit të Diplomacisë Evropiane, Josep Borrell përmes...
Lajme07 Korrik 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale Skender Reçica, ka pritur në takim përfaqësuesit të Sindikatës së re të Korporatës Energjetike të Kosovës. Në takim është diskutuar për vështirësitë në punë me të cilat po ballafaqohen...
Ekonomi17 Qershor 2020
Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skender Reçica, ka pritur sot në takim përfaqësues të Lidhjes së Pensionistëve të Kosovës, të prirë nga Shaban Kajtazi, me të cilët kanë diskutuar lidhur me angazhimet gjatë kësaj...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.