Gjuha:
×
Etiketë: filipçe
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot ju është drejtuar prindërve, nxënësve dhe punonjësve në arsim, me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor. Ai thotë se pandemia ka shkaktuar ndryshime të shpejta dhe tektonike...
Lajme10 Shtator 2020
Ministri i Shëndetësisë së Kosovës Armend Zemaj takon në Shkup ministrin Venko Filipçe për të shqyrtuar hapjen e kufijve pa kushte. “Do ta takoj homologun tim, sigurisht aktualiteti është pandemia dhe menaxhimi i saj... Sigurisht...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Nxënësit e klasave të para, dyta dhe të treta do të mund të jenë prezent nëpër shkolla, vetëm nëse nuk kanë temperaturë të lartë trupore. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp...
Bota/Rajoni31 Gusht 2020
Qytetarët e Maqedonisë së Veriut do të vazhdojnë të lëvizin në shtetet e rajonit, në të njëjtat kushte si edhe aktualisht. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe tha për Alsat se ende nuk është marrë asnjë...
Bota/Rajoni26 Gusht 2020
Kryetari i LSDM-së dhe mandatari për qeverinë e re, Zoran Zaev, dorëzoi listën e ministrave, ndërsa unë me kënaqësi pranova të drejtoja përsëri Ministrinë e Shëndetësisë, ka shkruar në profilin e tij në Facebook Ministri...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, njoftoi se ka filluar instalimi i departamentit të poliklinikës ambulatore të montuar-modulare të Klinikës për pulmonologji dhe alerologji. Ky objekt ndodhet në zonën midis Institutit të Patofiziologjisë dhe Institutit të...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Mbrojtja e shëndetit të qytetarëve gjatë procesit të zgjedhjeve ishte në nivelin më të lartë. Falënderim të madh për vetëdijen dhe respektimin e masave nga ana e të gjithë votuesve, treguam se mund të funksionojmë...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe u bënë thirrje qytetarëve që të respektojnë masat mbrojtëse kundër COVID-19. “Le të vazhdojmë të respektojmë masat e mbrojtjes kundër COVID-19. Mbajtja e detyrueshme e maskës mbrojtëse. Ruajtja e distancës...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Në Sveti Nikollë kemi një valë më të madhe të infektuar, kjo valë është e lidhur me një grup nga Shtipi, tha sot Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, i cili vizitoi sot Qendrën Shëndetësore në...
Bota/Rajoni08 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe sot theksoi se rekomandimi për të shmangur çdo formë tubimesh masive mbetet tani dhe në të ardhmen, por edhe se një pjesë e madhe e tërë luftës kundër coronavirusit është...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, ka folur sërish në lidhje me gjendjen me coronavirusin dhe mundësinë e vendosjes së kufizimeve. Ai thotë se për momentin nuk ka indikacione për vendosjen e masave shtesë, gjegjësisht kufizimin...
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, përmes rrjeteve sociale ka njoftuar se ka realizuar takim me kreun e BFI-së, Shaqir Fetahu. Filipçe kërkon dialog në nivel të gjithë shoqërisë për ballafaqim me pandeminë. Ai thotë Ministria...
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në “Facebook’ iu drejtua drejtorit të QSHP, Arben Ziberi duke thënë se fakti që jeni në fushatë zgjedhore nuk u jep të drejtë të thoni të pavërteta “Katër muaj ndërtojmë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.