×
Etiketë: pozita
Lajme21 Shtator 2020
Kërkesa e deputetes nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Teuta Haxhiu që të kthehet për rivotim Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike në seancën e sotme ka përplasur pozitën dhe opozitën në vazhdimin e seancës...
Lajme26 Gusht 2020
Çështja e zgjedhjes së presidentit të Kosovës, nuk është fare temë e ditës dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, si parti udhëheqëse e koalicionit qeverisës aktual, nuk është duke e shqyrtuar këtë çështje, konfirmojnë zyrtarë të...
Lajme20 Gusht 2020
Inspektorati i Punës e ka vlerësuar si të padrejtë shkarkimin e Basri Sejdiut nga pozita e Drejtorit të SHSKUK-së. Këtë e ka bërë të ditur vet Sejdiu, duke publikuar vendimin që ka pranuar sot. “Ky...
Lajme05 Gusht 2020
Projektligji për Pandeminë është iniciuar nga VV-ja me përkrahjen e Kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. E për zvarritjen e këtij Projketligji, deputeti i VV-së, Fitim Haziri thotë se fajet i ka pozita. “Qysh në fillim...
Lajme05 Gusht 2020
Anëtari i Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitim Haziri, në një intervistë për Front Online ka kritikuar Qeverinë “Hoti” lidhur me menaxhimin e pandemisë më Covid-19. Ai ka thënë...
Lajme25 Korrik 2020
Në Policinë e Kosovës 198 zyrtarë vazhdojnë të mbeten të sistemuar në pozita ku kërkohet gradë më e lartë sesa grada që aktualisht ata kanë arritur përmes procesit të gradimit. Kjo është bërë e ditur...
Lajme16 Korrik 2020
Kuvendi Komunal në Lipjan ka mbajtur një mbledhje të jashtëzakonshme të enjten, me qëllim të nxjerrjes së një deklarate të përbashkët, për mbrojtjen e vlerave të luftës së UÇK-së. Ndërkohë, propozimi i opozitës për “miratimin...
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Koalicioni i shqiptarëve të Luginës sot janë takuar me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq me të cilin kanë diskutuar për mundësinë e futjes në qeveri. Në deklaratën e Koalicionit të Shqiptarëve thuhet se ata janë...
Lajme20 Qershor 2020
Anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm do të kenë mundësi të votojnë pro ose kundër këtij propozimi të Isa Mustafës, deri sonte në orën 00:00. Arsyet e shkarkimit të Osmanit nga pozita e nënkryetares së Lidhjes...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.