×
 • Lajme
 • Lajme

  Haxhiu: Hoti do të duhej t’i anulonte takimet me Serbinë, jo me Shqipërinë

  FrontOnline
  24 Shtator 2020

  Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur broçkull njoftimin e Kryeministrit Avdullah Hoti për shtyrje të mbledhjes së përbashkët të Qeverisë së Kosovës me Qeverinë e Shqipërisë.

  “Takimet që do të duhej të anulohen nga Hoti janë ato me Serbinë e të cilat po e zhbëjnë Republikën dhe jo ato me Shqipërinë!”, është shprehur ajo.

  “Kryeministër i paligjshëm dhe mashtrues që nuk e tregon të vërtetën për shtyerjen e mbledhjes së përbashkët me Shqipërinë”.

  “Arsyetimi se e ka anuluar kinse për shkak thirrjes në raporim për 100 ditëshin e qeverisjes janë broçkullat e tij të radhës!”.

   

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Musa Damati, avokat i deputetit të AAK-së, Pal Lekaj, ka deklaruar se aktakuza e Prokurorisë ndaj kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, nuk...
  Front TV21 Shkurt 2024
  Zëvendëskryetari i Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës, Salih Zyba, nuk ka dhënë shumë detaje se për çfarë është diskutuar në...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk janë për...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, në seancën gjyqësore me akuzën për hedhje të gazit lotsjellës disa vite më...
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Miliarderi Elon Musk është nominuar për Çmimin Nobel për Paqe 2024 nga një deputet norvegjez, i cili vlerësoi pronarin e platformës X...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.