×
Etiketë: shqipërinë
Lajme28 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës miratoi sot 15 marrëveshje bashkëpunimi me Shqipërinë. Të njëjtat pritet të nënshkruhen të premten në mbledhjen e dy qeverive. Ndër të tjera, më 2 tetor në mbledhjen e dy qeverive pritet të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një tjetër tërmet ka lëkundur Shqipërinë pasditen e sotme. Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane (CSEM) lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.5 ballë. Epiqendra e tërmetit sipas CSEM ka qenë 36 km në jug të Tiranës, 10...
Lajme24 Shtator 2020
Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje e ka quajtur broçkull njoftimin e Kryeministrit Avdullah Hoti për shtyrje të mbledhjes së përbashkët të Qeverisë së Kosovës me Qeverinë e Shqipërisë. “Takimet që do të duhej të anulohen...
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Në shumë vende të Europës janë rritur rastet e të prekurve nga Covid-19, çfarë ka shtuar frikën se vala e dytë e pandemisë po mbërrin dhe mund të ketë një tjetër mbyllje. Në Itali ka...
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Ministri në detyrë për Punë të Jashtme dhe Çështje të Evropës i Shqipërisë, Gent Cakaj ka zhvilluar takim me Kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. “Folëm hollësisht për mbajtjen e mbledhjes së përbashkët ndër-qeveritare...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Greqia ka vendosur të mbajë të mbyllur kufirin me Shqipërinë. Ambasada Greke në Shqipëri ka njoftuar se kufiri do të qëndrojë i mbyllur të paktën deri më 30 shtator. Sipas këtij njoftimi lejohet të kalojnë...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Për të 7 vit me radhë Shqipëria vazhdon të jetë një vend i papëlqyer për investimet e huaja. Raporti i DASH evidenton se vendi duhet të përmbushë kushte përpara konferencës së parë ndërqeveritare për çeljen...
Lajme09 Shtator 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, të enjten do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Shqipërisë, ku do të zhvillojë takim pune me homologen e tij, ministren Etilda Gjonaj. Takimi me Ministren e Drejtësisë...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Teksa Shqipëria pret tryezën e pare ndërqeveritare Shqipëri-BE, Brukseli i rikthehet bisedimeve teknike mbi kuadrin rregullator të negociatave me Shqipërinë. Zëdhënësja e Komisionarit për Zgjerim, Maja Kocijançiq i konfirmoi A2 se si për Tiranën dhe...
Lajme28 Gusht 2020
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është aprovuar nisma për negocimin e marrëveshjes për eliminimin e tatimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit fiskal lidhur me tatimin në të hyra dhe kapital ndërmjet Kosovës dhe...
Bota/Rajoni25 Gusht 2020
Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dhendias, ka deklaruar se shumë shpejt Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat territoriale në 12 milje detare në detin Jon. Ai ka shtuar se për këtë do...
Bota/Rajoni18 Gusht 2020
Zvicra ka përditësuar listën e shteteve, të cilat përbëjnë rrezik për lëvizje të qytetarëve si pasojë e pandemisë së CoVid-19. Sipas autoriteteve helvetike, duke filluar nga data 20 gusht, në listën e zezë do të...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Është bërë e ditur se gjatë orëve të natës, Këshilli i Ministrave i qeverisë Conte ka miratuar një dekret të ri përsa i përket masave të ruajtjes së shëndetit publik nga koronavirus. Sipas kësaj, është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.