×
Etiketë: vazhdon
Bota/Rajoni25 Qershor 2020
Shtetet e Bashkuara kanë shënuar rritje të numrit të të infektuarve nga koronavirusi i ri. Më 24 qershor u shënuan 34,700 raste të reja. Kjo është shifra më e lartë që nga muaji prill. SHBA-ja...
Lajme25 Qershor 2020
ot do të vazhdojë seanca për raportimin e kryeministrit Avdullah Hoti për dialogun edhe pse shefi i ekzekutivit nuk gjendet në Kosovë për shkak të takimeve të paralajmëruara për sot në Bruksel. Kjo seancë nisi...
Lajme23 Qershor 2020
Zëdhënësi i Bashkimit Evropian (BE) Peter Stano konfirmoi se dialogu për normalizimin e marrëdhënieve midis Serbisë dhe Kosovës do të vazhdojë muajin tjetër, në korrik. Stano theksoi se BE-ja po vazhdon angazhimin e saj të...
Lajme23 Qershor 2020
Në Komunën e Kaçanikut po vazhdon rregullimi i infrastrukturës rrugore. Tashmë janë asfaltuar edhe rrugët “Adem Dullovi” në lagjen Vataj në Dubravë si dhe asfaltimi i rrugës “ Remzi Zharku”- Dushkajë. Projekti i parë është...
Bota/Rajoni22 Qershor 2020
Shtabi i Krizës në Tetovë informon se për një kohë të gjatë në këtë rajon ka numër njëshifror të të infektuarve me COVID-19, gjegjësisht katër raste të reja, prej të cilëve tre janë në Komunën...
Lajme20 Qershor 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi ka thënë se është shqetësuese që Serbia vazhdon përdorimin e mekanizmave ndërkombëtar për të mbrojtur kriminelët, duke aluduar kështu për ekstradimin e Ljubisha Manitasheviq nga Hoqa e Madhe e Rahovecit,...
Lajme19 Qershor 2020
Një çift britanik të cilët ishin nisur me biçikleta nga Austria për në Mongoli, kishin mbetur në Prizren tash e tre muaj për shkak të pandemisë COVID-19, por çifti nga sot do të vazhdojë me...
Lajme18 Qershor 2020
Të dhënat e fundit të IKSHPK tregojnë për 77 raste të reja në Kosovë pas gjithsej 437 mostrave të marrë nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Tashmë vendi ynë ka...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Vijon të ketë një ritëm të shtuar numri i personave të infektuar me koronavirus në Shqipëri në harkun kohor të 24 orëve. Burime për A2 CNN bëjnë me dije se të prekurit e rinj me...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.