×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Tetovë numri i të infektuarve me COVID-19 vazhdon të jetë njëshifror

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Shtabi i Krizës në Tetovë informon se për një kohë të gjatë në këtë rajon ka numër njëshifror të të infektuarve me COVID-19, gjegjësisht katër raste të reja, prej të cilëve tre janë në Komunën e Tetovës, ndërsa një në komunat rurale. Numri i përgjithshëm i të infektuarve është 538 persona, prej të cilëve 333 janë aktiv.

  Janë shëruar 169, ndërsa 36 kanë ndërruar jetë, tha kryetarja e Komunës së Tetovës, Teuta Arifi.

  “Komisioni për Sëmundje Infektive ka marrë vendim me të cilën, shtabet e krizës vetë vendosin për organizimin transportit ndërkomunal. Si përfundim Shtabi i Krizës ka dërguar vendim deri tek SPB Tetovë me të cilën informon dhe ka liberalizuar transportin publik. Pas kësaj transportuesit duhet t’i respektojnë masat mbrojtëse”, tha Arifi.

  Ajo theksoi se në spitalin e Tetovës, si dhe javën e kaluar ka numrin e njëjtë të të shtruarve në spital.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Sabreen ishte e vdekur para se ta shikonte apo ta mbante foshnjën e saj, shkruan BBC. Nëna e re e kishte mbajtur për...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni në të gjitha nivelet e qeverisjes, në organet...
  Bota/Rajoni22 Prill 2024
  Një ekspert i OKB-së ka paralajmëruar se ekziston rreziku që sëmundjet mendore të manifestohen pas disa vitesh në mesin e banorëve të...
  Të tjera
  Lajme22 Prill 2024
  Pas dështimit të zgjedhjeve në veri, analisti Visar Ymeri ka thënë se nuk është “sovrane” qeverisja në atë vend ku kundërshtohet nga...
  Lajme22 Prill 2024
  Antigona Emini, aktiviste e PDK-së, është ndarë nga jeta në moshë të re. Dega e PDK-së në Gjilan ka shprehur ngushëllime për...
  Lajme22 Prill 2024
  Me Fahrije Hoti, Shyhrete Tahirin në njërën anë, e me Vasfije Krasniqin e Elhame Muçollin në anën tjetër, presidentja Vjosa Osmani paralajmëroi...
  Sport22 Prill 2024
  Gazetari italian Mirko Di Natale ka konfirmuar se Juventusi ka shprehur interesim për transferimin e sulmuesit kosovar Edon Zhegrova. ‘Bianconerët’ janë duke...
  Lajme22 Prill 2024
  Nol Nushi nga PSD-ja ka thënë që Partia Demokratike e Kosovës ka rënë në lojën e kryeministrit, Albin Kurti dhe se PDK-ja...
  Lajme22 Prill 2024
  Situata në Kosovë u diskutua në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Vendi u përfaqësua nga presidentja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.