Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Dy mësimdhënës u prekën me Coronavirus, mësimi vazhdon në gjimnazin e Fushë-Kosovës

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Dy mësimdhënës në gjimnazin “Hivzi Sylejmani”, në Fushë Kosovë janë infektuar me virusin Covid-19, raporton Front Online.

  Edhe pse u shfaqën raste me Coronavirus, në këtë gjimnaz mësimi po vazhdon normalisht.

  Këtë e ka konfirmuar për Front Online, zëdhënësi për informim në komunë, Ali Topalli.

  “Janë të infektuar 2 mësimdhënës. Janë profesorë. Mësimi nuk është ndërprerë dhe është duke vazhduar normalisht sepse nuk ka asnjë simptomë të përkeqësimit të gjendjes shëndetësore `as nga ana e stafit të shkollës, as të personelit dhe as tek nxënësit. Ata janë zëvendësuar dhe mësimi po vazhdon”, ka thënë ai.

  Topalli poashtu konfirmoi që edhe stafit tjetër të shkollës i janë marrë mostra për testim, por që më pas rezultuan të gjitha negative.

  “Po kanë marrë mostra edhe për personelin tjetër dhe të gjithë kanë rezultuar negativë”, ka thënë ndër të tjera ai. /Front Online/

  Shumë sport në platformën Artmotion, sezoni i ri në ligat më të forta të botës sjellë shumë ekskluzivitete
  Nga Rubrika
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se e përkrah marshin për drejtësi të thirrur nga platforma “Liria Ka Emër”, në mbështetje të...
  Lajme30 Mars 2023
  Një vendim që pritet të merret shpejt nga Gjykata Kushtetuese, e që ka të bëjë me ankesën e dy deputetë nga radhët...
  Lajme30 Mars 2023
  Lideri i partisë joparlamentare Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vlerësuar se marrëveshja e Ohrit, e dakorduar mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit...
  Të tjera
  Vip30 Mars 2023
  Reperja e njohur, Melinda Ademi është një prej emrave më të kërkuar dhe më të pëlqyer në estradën shqiptare. Së fundmi, reperja...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e cila e parasheh Asociacionin, para aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese do të kishte...
  Lajme30 Mars 2023
  Ish-anëtari i ekipit negociator të Kosovës, Skender Hyseni, ka komentuar deklaratën e Kurtit se “po të ishte kryeministër më 2011, Kosova do...
  Lajme30 Mars 2023
  Çështja e Ballkanit të Hapur është mes temave më të nxehta në debatin publik në Kosovë. Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti në...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për aktakuzat ndaj ministrave të tij, ku përmendi aktakuzën ndaj ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu,...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC). Epiqendra e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.