×
Etiketë: vazhdon
Lajme07 Shtator 2020
Policia e Kosovës është duke vazhduar kontrollin nëpër lokalet e kryeqytetit, për personat që nuk vendosin maskat, shkruan Front Online.P Ata sonte ishin me kontrolla më të shtuara në lokalet tek Rruga C dhe B....
Lajme06 Shtator 2020
Sipas drejtoreshës së Klinikës Infektive, Lindita Ajazaj – Berisha, ka ende raste të rënda të cilat kërkojnë përkujdesje intensive Që nga 13 marsi në Klinikën Infektive po vazhdojnë të trajtohen të prekurit nga Covid-19. Por,...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Pas dy konventave politike, Joe Biden (demokrat) mban një avantazh ndaj Donald Trumpit (republikan) në garën për presidencën e SHBA-së, sipas një sondazhi të ri të CNN-it. Midis votuesve të regjistruar, 51 për qind mbështesin Bidenin,...
Lajme03 Shtator 2020
Këshilltari për Siguri i SHBA-së, Robert O’Brien ka thënë se ka progres në takimin në Shtëpinë e Bardhë ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe, me ndërmjetësimin e ambasadorit Richard Grenell. Pas takimit ai ka thënë...
Lajme03 Shtator 2020
Është duke vazhduar intervistimi i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. Ky i fundit që më shumë se katër orë po intervistohet në cilësinë e dëshmitarit nga Gjykata Speciale. Intervistimi i tij ka filluar në ora...
Lajme02 Shtator 2020
Bashkimi Evropian ka konfirmuar takimin e radhës mes Kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti dhe Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiq për të hënën. Zëdhënësi i BE-së për Çështje të Jashtme dhe të Sigurisë, Peter Stano, ka...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Italia ka raportuar 978 raste me koronavirus përgjatë 24-orëshit të fundit, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë së vendit. Po ashtu, shteti ka raportuar edhe tetë vdekje të tjera si pasojë e Covid-19, duke...
Lajme01 Shtator 2020
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, sërish mbron idenë e tij për  ndryshimin e kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë, edhe pse me këtë nuk pajtohet...
Kronika01 Shtator 2020
80 vjeçari Enver Bërkolli nga Prishtina vazhdon të jetë i zhdukur që nga dita e djeshme. Familjarët e tij kanë deklaruar se i moshuari ka humbur që nga dita e djeshme pasdite dhe se më...
Ekonomi01 Shtator 2020
Banka TEB vazhdon të jetë përkrahëse e fuqishmë e përfaqësueses së Kosovës të futbollit edhe për edicionin e ardhshëm kualifikues. Një bashkëpunim i filluar katër vite më parë kur filloi edhe rrugëtimi i futbollit të...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Kosova vazhdon të mos jetë në faqen e statistikave worldmeter.info, raporton Front Online. Përkundër që në këtë faqe publikohet numri i rasteve të infektuara me Coronavirus në botë, numri i rasteve të infektuara në Kosovë,...
Lajme29 Gusht 2020
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, përsëri ka kritikuar ashpër qeverisjen e Avdullah Hotit, duke thënë se partitë e koalicionit bashkëqeverisës po cënojnë edhe shëndetin publik. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kurti ka...
Lajme28 Gusht 2020
Edhe në fshat Bubavec të Komunës së Malishevës, sot janë asfaltuar dy rrugë të reja. Asfaltimi i këtyre rrugëve është pjesë e investimeve të komunës në infrastrukturën rrugore dhe pjesë e realizmit të planifikimeve në...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.