Gjuha:
×
 • Lajme
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Kosova vazhdon të mos përfshihet në faqen botërore të statistikave

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Kosova vazhdon të mos jetë në faqen e statistikave worldmeter.info, raporton Front Online.

  Përkundër që në këtë faqe publikohet numri i rasteve të infektuara me Coronavirus në botë, numri i rasteve të infektuara në Kosovë, nuk përfshihet në shifrat totale.
  Për dallim nga Kosova, rastet e infektuara nga Shqipëria, Serbia, Maqedonia e Mali i Zi janë të përfshira në këtë faqe.
  Numri i rasteve të infektuara me Coronavirus në Shqipëri ka shkuar në 9 mijë e 513, në Malin e Zi 4 mijë e 835, në Serbi 31 mijë 406 dhe në Maqedoninë Veriore 14 mijë e 341 raste./Front Online.

   

   

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, Christoph Weidinger. Në këtë takim është diskutuar edhe për...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Ushtria e Kinës tha sot se kishte dëbuar një anije luftarake amerikane që kishte “depërtuar ilegalisht” në një arkipelag që ajo kontrollon...
  Lajme23 Mars 2023
  Disa barnatore në Pejë shitën barna pa banderola, të cilat dyshohet se janë të kontrabanduara. Për këtë arsye, dje është bërë kontrollimi...
  Të tjera
  Lajme23 Mars 2023
  Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken that të mërkurën se nëse marrëveshja mes Kosovës dhe Serbisë zbatohet, kjo do t’i hapte rrugën...
  Lajme23 Mars 2023
  Një rast i vjedhjes grabitqare është raportuar dje në Sllatinë të Fushë-Kosovës. Viktima femër ka raportuar se derisa ishte duke qëndruar në...
  Lajme23 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, i ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Shenjtë të Ramazanit. Kurti ftoi për bamirësi e solidaritet....
  Lajme23 Mars 2023
  Një përleshje mes disa nxënësve ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në shkollën e mesme “Adem Gllavica” në Lipjan. Si pasojë e...
  Bota/Rajoni23 Mars 2023
  Të paktën pesë emigrantë afrikanë kanë vdekur dhe 28 të tjerë janë zhdukur pasi një varkë u mbyt pranë Tunizisë. Ata po...
  Lajme23 Mars 2023
  Komiteti i Parlamentit Evropian për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështjet e Brendshme do të votojë sot edhe një herë për liberalizimin e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.