×
Etiketë: përfshihet
Lajme01 Tetor 2020
Interpoli dhe Europoli kanë zhvilluar një aksion ku janë arrestuar 166 persona. Aksioni është zhvilluar në Evropën Juglindore kundër migrimit ilegal trafikimit me armë zjarri dhe trafikimi me drogë. Operacioni është zhvilluar nga data 24...
Lajme30 Shtator 2020
Në skandalin e keqpërdorimit seksual të një 14-vjeçare nga Gjilani, është përfshirë edhe një gjinekolog në Prishtinë. Gjatë ditës së djeshme mediat raportuan për një rast të keqpërdorimit seksual të një të miture 14-vjeçare nga...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Një 82-vjeçare nga India, që ishte fytyra e një proteste në vendin e saj, është përfshirë në listën e revistës Times të 100 personave më me ndikim në vitin 2020, shkruan BBC. Bilkis ishte pjesë...
Lajme17 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), është shprehur se Shërbimi Korrektues i Kosovës të përfshihet në pakon emergjente, derisa kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për trajtimin që po iu bëhet...
Lajme17 Shtator 2020
Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj), është shprehur se Shërbimi Korrektues i Kosovës të përfshihet në pakon emergjente, derisa kanë shprehur pakënaqësinë e tyre për trajtimin që po iu bëhet...
Bota/Rajoni14 Shtator 2020
Një automjet është djegur në autostradën Tiranë-Elbasan, gati 200-300 metra në dalje të tunelit. Top Channel mëson se me automjetin udhëtonin 4 persona mes tyre një foshnje, të cilët fatmirësisht janë të gjithë jashtë rrezikut....
Bota/Rajoni12 Shtator 2020
Ripërtërihen protestat e jelek-verdhëve në Paris. Pavarësisht se Franca po përballet me një situatë të vështirë pandemie, me qindra mijëra demonstrues marshuan në rrugë. Nuk munguan as incidentet, teksa policia përdori gazin lotsjellës për të...
Kronika09 Shtator 2020
Një shtëpi është përfshirë nga zjarri, mëngjesin e së mërkurës në Fushë Kosovë. Sipas fotografive e videove të siguruara nga Telegrafi, shihet se shtëpia është një katëshe.    
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Kosova vazhdon të mos jetë në faqen e statistikave worldmeter.info, raporton Front Online. Përkundër që në këtë faqe publikohet numri i rasteve të infektuara me Coronavirus në botë, numri i rasteve të infektuara në Kosovë,...
Lajme01 Shtator 2020
Një depoje në rrugën Hyzri Talla në Prishtinë gjatë mbrëmjes së të hënës iu është vënë zjarri. Policia e Kosovës ka njoftuar se sipas ankuesit zjarri është vënë qëllimisht nga dy persona të panjohur dhe...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Gjashtë njerëz kanë vdekur në disa zjarre ë përfshinë Kaliforni e që e kanë mbushur ajrin me tym të në pjesën më të madhe të perëndimit të SHBA. Në gjendje më të keq nga qindra...
Lajme15 Gusht 2020
Pasditja e së shtunës pothuajse në të gjithë territorin e vendit është shoqëruar me reshje të mëdha shiu e erëra të forta. Përveç Mitrovicës e Vushtrrisë,  edhe Prishtina është përfshirë nga erëra të forta dhe...
Lajme15 Gusht 2020
Rajoni i Mitrovicës është përfshirë nga reshje të mëdha shiu e erëra të forta. Meteo Ballkan ka publikuar një video në të cilën shihet gjendja atje. Ndërkohë edhe dje në parashikimet e motit, thuhej se...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.