×
 • Lajme
 • Lajme

  Përfshihet nga zjarri një depo në Prishtinë

  FrontOnline
  01 Shtator 2020

  Një depoje në rrugën Hyzri Talla në Prishtinë gjatë mbrëmjes së të hënës iu është vënë zjarri.

  Policia e Kosovës ka njoftuar se sipas ankuesit zjarri është vënë qëllimisht nga dy persona të panjohur dhe se nuk ka të lënduar

  Zjarri që përfshiu depon, është shuar nga punëtorët.

  Ndërsa ende nuk është konfirmuar, vlera e dëmit dhe se është duke vazhduar të hetohet gjithë ngjarja.

  “Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se dy persona të panjohur qëllimisht i kanë vënë zjarrin një depoje. Zjarrin kanë arritur ta shuajnë vetë punëtorët ndërsa nuk raportohet për lëndime në njerëz dhe nuk është konfirmuar vlera e demit. Rasti vazhdon të hetohet”, njofton policia në raportin 24 orësh.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme19 Maj 2024
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar që gjatë javës që vjen do të mbajë kryesisht mot i paqëndrueshëm në Kosovë. E hënë...
  Lajme19 Maj 2024
  Njëzet ekipe shpëtimi dhe dronë janë dërguar në zonën ku helikopteri në të cilin ndodheshin presidenti iranian, Ebrahim Raisi dhe ministri i...
  Lajme19 Maj 2024
  Ekzekutivi po vazhdon procesin e racionalizimit të agjencive të pavarura dhe atyre qeveritare, por ende nuk se sa prej 80 agjencive aktuale...
  Të tjera
  Lajme19 Maj 2024
  Ministria kroate e Mbrojtjes ka bërë të ditur se nesër do të mbahet ceremonia zyrtare e dërgimit në Kosovë të trupave të...
  Lajme19 Maj 2024
  Presidentja Vjosa Osmani ka ndarë një video nga takimi dhe konferenca e përbashkët me Nënsekretaren amerikane të Shtetit për Diplomaci Publike, Liz...
  Lajme19 Maj 2024
  Kandidati i PDK-së për kryeministër, Bedri Hamza, në Zvicër është takuar me diasporën atje, të cilët i ka falënderuar për mikëpritjen. Ai...
  Lajme19 Maj 2024
  Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë të pavërteta kur deklaron se...
  Lajme19 Maj 2024
  Komuna e Prishtinës ka njoftuar se sot është djegur një kontejner i mbeturinave. Në njoftim thuhet se falë reagimit të qytetarëve është...
  Lajme19 Maj 2024
  Ka vdekur ditën e shtunë ish-ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Mehmet Bylykbashi. Më parë, i ndjeri kishte kërkuar ndihmë edhe për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.