×
Etiketë: përfshihet
Kronika12 Gusht 2020
Një zjarr që shpërtheu dje në një depo në Pejë për pak sa nuk përfundoi me fatalitet. Sipas policisë, zjarri në këtë depo ka shpërthyer në rrethana të panjohura, dhe përveç dëmeve materiale, lëndime ka...
Lajme12 Gusht 2020
Një zjarr që shpërtheu dje në një depo në Pejë për pak sa nuk përfundoi me fatalitet. Sipas policisë, zjarri në këtë depo ka shpërthyer në rrethana të panjohura, dhe përveç dëmeve materiale, lëndime ka...
Bota/Rajoni07 Gusht 2020
Bejruti u përfshi nga protesta të dhunshme anti-qeveritare, pak ditë pas shpërthimit të fuqishëm në portin e kryeqytetit, bilanci i të cilit është thelluar në 145 viktima e mbi 5 mijë të plagosur. Manifestuesit akuzuan...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Moti i ligë përfshiu Shkupin këtë pasdite. Reshje të rrëmbyeshme të breshrit ka rënë në disa lagje të qytetit, ndërsa në të tjerët moti i ligë ishe me ishte me intensitetet më të ulët. Drejtoria...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Moti i ligë përfshiu Shkupin këtë pasdite. Reshje të rrëmbyeshme të breshrit ka rënë në disa lagje të qytetit, ndërsa në të tjerët moti i ligë ishe me ishte me intensitetet më të ulët. Drejtoria...
Bota/Rajoni03 Gusht 2020
Ekipet e zjarrfikësve në Kaliforni të Shteteve të Bashkuara janë duke luftuar me flakë të mëdha që janë përhapur në pyjet e këtij shteti. Për shkak të situatës së jashtëzakonshme, mijëra njerëz janë detyruar të...
Vip31 Korrik 2020
Ishin nisur për t’u argëtuar dhe për të kaluar kohë të bukur mes miqsh, por udhëtimi për pak sa nuk u kthye në një tragjedi. Ngjarja e frikshme i ka ndodhur shkrimtares Mirela Sula, Ermal...
Bota/Rajoni22 Korrik 2020
Një avion “Boeing 777” u përfshi nga flakët, ndërsa ishte i parkuar në aeroportin ndërkombëtar Shanghai Pudong në Kinë. Avioni që përdorej për transport mallrash i përkiste kompanisë “Ethiopian Airlines”. Autoritetet bënë të ditur se...
Lajme22 Korrik 2020
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, ka kaluar projektligji për rimëkëmbje ekonomike. Me këtë projektligj, parashihet që qytetarët t’i tërheqin 10% nga fondi i trustit pensional. Pas këtij miratimi në Qeveri, ky projektligj...
Kronika17 Korrik 2020
Një aksident ka ndodhur në Prishtinë në mes të një veture dhe një motoçiklete. Lajmin e ka konfirmuar Bajram Krasniqi nga Policia e Kosovës. Krasniqi thotë se fatmirësisht nuk ka të lënduar nga aksidenti, ndërkohë...
Bota/Rajoni12 Korrik 2020
Të paktën njëmbëdhjetë ushtarë amerikanë kanë pësuar lëndime, pas zjarrit të madh dhe shpërthimit në bordin e një luftanijeje, në bazën detare të San Diegos. Së paku një person është dërguar në spital për trajtim,...
Lajme12 Korrik 2020
Tre ditë para se të mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është përcaktuar që ta mbështesë Koalicionin se Aleancës së Ziadin Selës dhe Afrim Gashit. Përveç Kurtit i...
Lajme10 Korrik 2020
Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë në Samitin virtual të Parisit se Kosova do të angazhohet në dialogun me Serbinë bazuar në disa parime. Në njërën nga to ai ka pasur kërkesë nga Bashkimi Europian që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.