×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Australiani fiton një milion dollarë në lotari pasi luajti me të njëjtit numra për 20 vjet

  FrontOnline
  16 Shtator 2020

  Një burrë nga rajoni Queensland i Australisë i ka fituar një milion dollarë pasi luajti me të njëjtit numra në lotari për 20 vjet me radhë.

  Ai tha se duke iu falënderuar shumës së fituar në lotari, tash ka mundësi që ta plotësojë një ëndërr jetësore me bashkëshorten e tij.

  “Gjithmonë kam dashur të shkoj në Ishujt Easter. Për mua ka qenë një ëndërr për një kohë, prandaj shpresoj se kur të na lejohet udhëtimi përsëri të kem mundësi ta realizoj këtë”, tha ai.
  Burri tha se nuk besonte që numrat e tij të qëllonin fitues pasi kishte luajtur me ta pa sukses për njëzet vjet. “Është e pabesueshme. Sinqerisht, kurrë nuk kam menduar se kjo do të ndodhë. Shpreson, lutesh, por ti kurrë në të vërtetë nuk mendon se do ta fitosh lotarinë”, tha ai.

  Përpos plotësimit të ëndrrës për të udhëtuar në ishuj, për të cilën do të ndajë një pjesë të të hollave, pjesën tjetër ai thotë se do ta investojë në fondet e pensionit.

  Menaxheri i pikës ku u ble tiketa fituese i uroi fat burrit që u gëzua me një milion dollarë, duke thënë se në pikat e tyre janë shitur shumë bileta fituese.

  Juliana: E kuptoj që e kam lëndu djalin dhe e marr mbi supet e mia këtë (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara pritet të njoftojnë të martën një paketë të re ndihme ushtarake për Ukrainën prej 150 milionë dollarësh. Lajmi u...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Sindikatat do t’i dorëzojnë kërkesat e tyre qeverisë së re si rritje e pagave në sektorin privat dhe publik, si dhe pagë...
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Gjykata Penale Ndërkombëtare lëshoi ​​urdhër-arrest të martën për ish-ministrin rus të mbrojtjes Sergei Shoigu dhe shefin e saj ushtarak të shtabit Valery...
  Të tjera
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia Rajonale në Ferizaj gjatë muajve të fundit ka realizuar një varg planesh operative në komunikacion me qëllim të parandalimit të aksidenteve....
  Bota/Rajoni25 Qershor 2024
  Sindikatat do t’i dorëzojnë kërkesat e tyre qeverisë së re si rritje e pagave në sektorin privat dhe publik, si dhe pagë...
  Sport25 Qershor 2024
  Futbollisti kosovar i Kombëtares së Shqipërisë, Ylber Ramadani, është shprehur i ngazëllyer që ishte pjesë e skuadrës kuqezi në Evropianin ‘Gjermani 2024’....
  Lajme25 Qershor 2024
  Policia në Prishtinë ka njoftuar se kanë sekuestruar një revole të tipit TT dhe nëntë fishekë te një shofer që e kishin...
  Sport25 Qershor 2024
  Trajnerëve të Zvicrës iu vodhën kompjuterët në Dusseldorf gjatë EURO 2024, megjithatë nuk është komprometuar asnjë e dhënë sensitive apo informacion në...
  Lajme25 Qershor 2024
  Shefi i Grupit Parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri, ka marrë pjesë në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Evropës në sesionin veror. Ai...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.