×
Etiketë: dollarë
Vip30 Shtator 2020
Mbrëmë është mbajtur debati presidencial mes Donald Trump dhe Joe Biden i cili zgjati më shumë se 90 minuta. Edhe të famshëm të artit shpeshherë tregojnë përkrahjen e tyre për figurat e shtetit. Një nga...
Lajme29 Shtator 2020
Rikthimi i fondeve të MCC’së: Nënshkruhet Memorandum Mirëkuptimi për investim 10 milionë dollarë në Termokos Korporata Sfidat e Mijëvjeçarit do të investojë 10 milionë dollarë në ndërmarrjen publike Termokos, raporton Front Online. Drejtori i MCC’së...
Bota/Rajoni28 Shtator 2020
Sipas një hulumtimi të gazetës së famshme amerikane, “The New York Times”, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka paguar vetëm 750 dollarë taksa federale në vitin kur është zgjedhur në pozitën më...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Shpërndarja e picave mund të jetë e lehtë për dikë më të ri, por mjaft e vështirë për një 89-vjeçar. Megjithatë Derlin Newey ka vazhduar ta bëjë këtë punë, falë të cilës, së fundi pati...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Nipi i udhëheqësit të ndjerë të kartelit kolumbian të drogës, Pablo Escobar, zbuloi 18 milionë dollarë në një nga vendet e tij të fshehjes Nicolas Escobar tha për Red Mas Noticias se vendi i fshehtë...
Auto23 Shtator 2020
Investitorët i larguan 50 miliardë dollarë nga vlera e tregut të kompanisë Tesla pavarësisht premtimit të shefit ekzekutiv të saj, Elon Musk, për ta ulur çmimin e veturave elektronike deri në 25 mijë dollarë, por...
Lajme21 Shtator 2020
Emisari special i presidentit Donald Trump, Richard Grenell, ka folur rreth kritikave pas nënshkrimit të marrëveshjes Kosovë-Serbi për normalizim ekonomik. “Fakti është që marrëveshja ekziston e zbatimi po fillon, është një proces shumë i mirëfilltë....
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Dje u zbuluan disa dokumente sekrete, në të cilat thuhet se disa nga bankat më të mëdha në botë kanë ndihmuar kriminelë të ndryshëm të lëvizin paratë e krijuara nga aktiviteti kriminal për rreth dy...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Charles Chuck Feeney, themeluesi i “Duty Free Shoppers” është zyrtarisht trokë, ashtu siç vetë ka dëshiruar prej kohësh. Dikur llogaritë e tij bankare përfshinin shifra marramendëse, por tashme 89-vjeçari nuk gëzon asnjë cent. Mësohet se...
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Një burrë nga rajoni Queensland i Australisë i ka fituar një milion dollarë pasi luajti me të njëjtit numra në lotari për 20 vjet me radhë. Ai tha se duke iu falënderuar shumës së fituar...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ish-kryebashkiaku i New Yorkut dhe kandidati për nominimin presidencial të Partisë Demokratike, Mike Bloomberg do t’i shpenzojë të paktën 100 milionë dollar për ta mbështetur Joe Bidenin në Floridë, në përpjekje për neutralizimin e injektimit...
Bota/Rajoni10 Shtator 2020
Sekretari i përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres ka kërkuar 35 miliardë dollarë shtesë, përfshirë 15 miliardë dollarë gjatë tre muajve të ardhshëm, për programin Accelerator ACT të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për të inkurajuar...
Bota/Rajoni03 Shtator 2020
Shkëlzen Berisha djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, ka humbur në apelin e një gjykate amerikane, përballjen me autorin dhe shtëpinë botuese të librit “Qentë e Luftës”, përfshi një kompani kinematografike të cilëve u kërkonte 60...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.