×
Etiketë: dollarë
Bota/Rajoni26 Korrik 2020
Sekretari i Financave i SHBA-së Steven Mnuchin tha se republikanët janë të gatshëm, në mes të epidemisë së koronavirusit, të realizojnë paketën e ardhshme të ndihmës të hënën dhe se ata kanë marrë mbështetjen e...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Rajoni Viktoria i Australisë, që është ndër shtetet më të pasura në botë, ka vendosur që t’i bëjë të obligueshme maskat për shkak të rritjes së numrit të rasteve të koronavirusit. Daniel Andreës, kryeministër i...
Bota/Rajoni17 Korrik 2020
Pas kaq muajsh pa të ardhura nga turizmi, destinacione në mbarë botën po bëjnë ç’është e mundur për të tërhequr vizitorët e frikësuar prej pandemisë së koronavirusit. Cancuni në juglindje të Meksikës ka nisur fushatën...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
Qeveria federale e Kanadasë do t’u japë 13 krahinave dhe territoreve më shumë se 19 miliardë dollarë kanadezë (14 miliardë dollarë amerikanë) për të ndihmuar në pagimin e kostove të rifillimit të ekonomisë pas disa...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Kandidati demokrat për president Joe Biden po propozon të shpenzojë 2 trilion dollarë për të luftuar ndryshimet e klimës dhe për ta ulur në zero emetimin e karbonit deri në mes të dekadës së ardhshme....
Bota/Rajoni14 Korrik 2020
Apartamenti më i lirë në bunkerin luksoz nëntokësor që garanton pesë vite mbijetesë, pas një shpërthimi të mundshëm socio-ekonomik në botë pas COVID-19, kushton hiq më pak se një milion dollarë, derisa variantet edhe më...
Bota/Rajoni13 Korrik 2020
Themeluesi i Alibaba, Jack Ma ka ulur shumën e aksioneve në kompani në 4.8 për qind nga 6.4 për qind që kishte deri më tani, duke i shitur ato për 9.6 miliardë dollarë. Kjo lëvizje...
Bota/Rajoni10 Korrik 2020
Kandidati demokrat Joe Biden pritet të propozojë një mënyrë të re të përdorimit të rregulloreve të qeverisë federale për t'i shpenzuar paratë me qëllimin për të forcuar kompanitë amerikane të prodhimit dhe teknologjisë. Zoti Biden...
Auto09 Korrik 2020
SSD më e madhe në botë ka çmimin e saj dhe kjo tani është njoftuar zyrtarisht për herë të parë. Çmimi i SSD më të madh në botë u publikua në faqen e saj të...
Auto08 Korrik 2020
NASA do të ofrojë  35,000 dollarë për këdo që është në gjendje të krijojë një tualet që astronautët mund ta përdorin në anije kozmike dhe në sipërfaqen e Hënës., shkruan Tgcom24. Agjensia hapësinore ka planifikuar  të...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Qeveria e Donald Trumpit njoftoi sot se ka ndarë 1,6 miliard dollarë për kompaninë amerikane të bioteknikës “Novavax”, për projektin e saj të vaksinave antiCOVID-19, duke i garantuar SHBA-së përparësinë e 100 milionë dozave të...
Bota/Rajoni07 Korrik 2020
Programi i qeverisë federale të Shteteve të Bashkuara ia ka ofruar një kontratë me vlerë prej 1.6 miliard dollarësh kompanisë “Novavax” për zbulimin e mundshëm dhe prodhimin e miliona dozave të një vaksine kundër Coronavirusit....
Lajme06 Korrik 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot në takim të ngarkuarin me punë të Ambasadës së Japonisë, Mitsunori Ogasawar, të cilin e falënderoi për mbështetjen vazhdueshme të shtetit japonez për Kosovën dhe ndihmën konkrete që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.