×
Etiketë: dollarë
Bota/Rajoni04 Korrik 2020
Perspektiva e një unifikimi paqësor korean, sado e largët të duket, do të ishte një ngjarje historike që ia vlen të planifikohet. Ndërsa përgatitemi për më të keqen, duhet të shpresojmë për më të mirën....
Bota/Rajoni26 Qershor 2020
Zyra e Përgjegjësisë së Qeverisë (GAO), një agjenci mbikëqyrëse e pavarur e Kongresit, raportoi së fundi se mbi një milion amerikanëve të ndjerë, u janë dërguar gjithsej 1.4 miliardë dollarë muajt e fundit, në përpjekjet...
Bota/Rajoni24 Qershor 2020
Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, të martën e ka bërë paraqitjen e tij të parë afër Joe Bidenit që nga përkrahja publike që ia ofroi në prill për garën për president. Obama i...
Bota/Rajoni23 Qershor 2020
Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim nënshkroi një grant prej 800 mijë dollarësh të Fondit të Ambasadorëve për Trashëgiminë Kulturore, për restaurimin e fortifikimeve në Krujë, Durrës, dhe Prezë, të cilat u dëmtuan nga...
Bota/Rajoni18 Qershor 2020
Ka mbi 16 milionë banorë, por deri tani vetëm 128 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, nga të cilët asnjë nuk ka ndërruar jetë. Bëhet fjalë për Kamboxhian, shtetin aziatik që nuk ndodhet shumë larg...
Bota/Rajoni17 Qershor 2020
Çmimet e naftës ranë sot në 40 dollarë në tregjet ndërkombëtare, për shkak të rasteve të reja me koronavirus, të cilat lanë në plan të dytë premtimet për rezultate pozitive të testit të ilaçeve kundër...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Shteti amerikan i Idahos do t`i paguajë banorëve të tij të papunë 1,500 dollarë për t’i joshur të kthehen në punë dhe për t`i larguar kësisoj edhe nga përfitimet e shtuara federale të papunësisë. Përpjekja...
Lajme16 Qershor 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, thotë se ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi, asnjëherë s’ka folur rreth akuzave se ka vjedhur 800 mijë dollarë të kompanisë “Rockfeller” në Kosovës. Zeka thotë se për një gjë të...
Bota/Rajoni16 Qershor 2020
Qeveria e Zvicrës ka thënë se ekonomia e vendit mund t’i humbë më shumë se 100 miliardë dollar për shkak të rënies së shkaktuar nga pandemia e koronavirusit. Ekzekutivi pret që prodhimi vendor gjatë këtij...
Bota/Rajoni15 Qershor 2020
Dyshohet se zyrtarëve ukrainas u janë ofruar gjashtë milionë dollarë si ryshfet për t’i mbyllur hetimet kundër themeluesit të kompanisë “Burisma”, që dikur e kishte pjesë të bordit djalin e kandidatit për president të Shteteve...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.