×
 • Lajme
 • Lajme

  Zeka: Haki Abazi përflitet se ka vjedhur mbi 800 mijë dollarë

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, thotë se ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi, asnjëherë s’ka folur rreth akuzave se ka vjedhur 800 mijë dollarë të kompanisë “Rockfeller” në Kosovës.

  Zeka thotë se për një gjë të tillë Abazi është akuzuar edhe nga një zëvendësministër i Lëvizjes Vetëvendosje.

  “Haki Abazi përflitet se ka vjedhur mbi 800 mi dollar te Rockfeller ne Kosove?! Kurrë, ama bash kurrë nuk është deklaruar Haki Abazi rreth akuzave publike qe ju kane bere për hajninë e fondeve te Rockfellerit ne Kosove. Për këtë e ka akuzu edhe një zëvendësministër i VV-se”, ka thënë Zeka.

  Tutje Zeka ka thënë se flitet që Haki Abazi ka shkaktuar edhe një skandal më të rëndë, gjë për të cilën është përjashtuar edhe nga “Rockfeller” në Kosovë.

  “Ajo qe dihet, drejtori per Ballkanin i këtij fondacioni, shqiptaroamerikani F.N, përpos qe e ka akuzuar Haki Abazin, e ka rrahur edhe fizikisht. Ne qarqet ndërkombëtare flitet edhe për një skandal edhe me te rende, për shkak te te cilit është dëbuar Haki Abazi, nga Rochkfeller grupi ne Kosovë”, ka shtuar tutje.

  Ish-deputeti thotë se Abazi në partinë e Kurtit ka hyrë me mision për të shkatërruar partinë, dhe thotë se do të jetë vonë kur Kurti ta marrë vesh një gjë të tillë.

  “Ky i panjeri ka shkuar ne VV per ta shkaterruar ate. Misioni i tije eshte kryer me shume sukses. Kur do ta kuptoje Albin Kurti, do te jet shume vone…!!!”, ka përfunduar Zeka.

  Dyfish n’plus me ArtMotion
  Nga Rubrika
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-zëvendësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit, Jim Townsend,ka folur për sigurinë në Rajonin e Ballkanit Perëndimor dhe për atë se a mund të...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Jehona Lushaku-Sadriu nga Lidhja Demokratike e Kosovës në një konferencë për media tha se rezultatet e testit të PISA-s janë shqetësuese. Ajo...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Pas publikimit të rezultateve të Testit PISA, ku Kosova u rangua pothuajse në fund, Partia Demokratike e Kosovës vlerëson se u konfirmua...
  Të tjera
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka thënë se SHBA-të nuk kanë ndryshuar qëndrim sa i përket mbajtjes së zgjedhjeve serbe në...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Anëtari më i ri i LDK-së, Berat Rukiqi, vendimin e kryeministrit Albin Kurti, për alokimin e 5 milionë eurove për familjet me...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë, është takuar të martën me ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj. Presidentja...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar sërish për vrasjen e Liridona Ahmetaj. Ai ka reaguar ashpër kundrejt deklaratave të ndryshme që...
  Lajme06 Dhjetor 2023
  Paneli i Gjykatës së Apelit të Gjykatës Speciale në Hagë më 14 dhjetor do ta shqiptojë aktgjykimin në rastin e Salih Mustafës....
  Bota/Rajoni06 Dhjetor 2023
  Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump tha se, nëse ai kthehet në pushtet në vitin 2025, ai nuk do të jetë diktator "përveç...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.