×
Etiketë: zeka
Lajme30 Shtator 2020
Gazetari Milaim Zeka ka thënë në T7 se kryetari i VV-së po gënjen të gjithë kur po thotë se do i mbronte veteranët nga Gjykata Speciale. “Albin Kurti është abuzuesi i shekullit”, tha ai. “Nuk...
Ekonomi29 Shtator 2020
Për të pestën herë, deputetët e Kuvendit të Kosovës, kanë dështuar që ta votojnë Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike nga pandemia COVID-19. Në seancën e fundit morën pjesë në votim vetëm 48 deputetë, ndërsa votimi për...
Lajme29 Shtator 2020
Ish-deputeti Milaim Zeka, ka thënë se këtë javë do të ketë arrestime të reja nga Gjykata Speciale. “… Këtë javë pritet të ketë edhe arrestime tjera nga Gjykata Speciale”, ka thënë Zeka, për Kanal10. Ai...
Lajme28 Shtator 2020
Ish-deputeti Milaim Zeka, ka thënë se këtë javë do të ketë arrestime të reja nga Gjykata Speciale. “… Këtë javë pritet të ketë edhe arrestime tjera nga Gjykata Speciale”, ka thënë Zeka, për Kanal10. Ai...
Ekonomi27 Shtator 2020
Përkundër që qarkullimi i bizneseve ka shënuar rënie mbi 1 miliard euro në pandemi, deputetët të cilët paguhen nga taksapaguesit nuk janë llogaridhënës për miratimin e planit për rimëkëmbje ekonomike që parasheh edhe tërheqjen e...
Lajme26 Shtator 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, e ka kritikuar klasën politike në vend për arrestimet që ndodhën nga Specialja, meqë siç u shpreh, politikanët tanë nuk e kishin marr seriozisht këtë gjykatë. Zeka ka...
Ekonomi26 Shtator 2020
Drejtori Ekzekutiv i Dhomës Amerikane Ekonomike, Arjan Zeka komentoi rëndësinë e marrëveshjes së nënshkruar më 4 shtator mes Kosovës dhe Serbisë në SHBA. Ai tha se në fillim të këtij viti, Dhoma Amerikane në Kosovë...
Lajme26 Shtator 2020
Ish- deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka folur për zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale. Ai ka theksuar se arrestimet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. ”Do të akuzohet edhe një këshilltar i...
Lajme18 Shtator 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka po çuditet se pse Organizata e Veteranëve të Luftës vendosi që ta angazhojë Tomë Gashin si avokat të saj. Me anë të një postimi në Facebook, Zeka ka...
Lajme15 Shtator 2020
Ambasadori palestinez në Beograd Muhammad Nabhan vlerësohet si ‘antishqiptari’ më i madh nga Milaim Zeka derisa mirëpret njohjen nga Izraeli. Ish-deputeti Milaim Zeka ka vlerësuar njohjen e Kosovës nga Izraeli, e premtuar me nënshkrimin e...
Lajme04 Shtator 2020
Kryetari i Odës Amerikane në Kosovë, Arianit Zeka, ka folur për takimin e Washington-it që pritet të mbahet sot në të cilin temat e diskutimit janë ekonomike dhe tregtare. I pyetur se në këtë takim...
Ekonomi29 Gusht 2020
Fati i Telekomit të Kosovës mbetet ende i pa qartë, përderisa Qeveria e Kosovës si aksionar i saj, ende nuk ka ndërmarrë asnjë veprim për trajtimin e kësaj kompanie që po konsiderohet si e falimentuar...
Lajme14 Gusht 2020
Hysen Zeka nga Prishtina vuan nga sëmundja Lymphoplasmacytic Lymphoma-Amyloidosis dhe ka nevojë urgjente për mjekim jashtë vendit. Për mjekimin e tij nevojiten 160 mijë euro. Në pamundësi të mbulimit të shpenzimeve, familja e tij po...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.