×
Etiketë: abazi
Lajme24 Shtator 2020
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se MPB dhe AKI e kanë të qartë dhe në dispozicion informatën prej nga kanë ardhur dosjet e dhomave të specializuara. Ai në një postim në Facebook, ka...
Lajme24 Shtator 2020
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvedosje ka thënë se MPB dhe AKI e kanë të qartë dhe në dispozicion informatën prej nga kanë ardhur dosjet e dhomave të specilizuara. “Largimi i Thaçit nga politika do të...
Lajme20 Shtator 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi po vazhdon të adresojë kritika ndaj qeverisë së drejtuar nga ish-partneri i koalicionit, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe kryeministrit Avdullah Hoti. Ai në një shkrim...
Lajme13 Shtator 2020
Ish-zëvendëskryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi është deklaruar lidhur me mos arrestimin e deputetit Etem Arifi. Ai në një postim në Facebook ka kujtuar se Etem Arifi është në arrati që nga muaji...
Lajme08 Shtator 2020
Haki Abazi i Vetëvendosjes tha se mos shkuarja e Thaçit e bëri të pa mundur që ai t’i dërgoi në Washington “thikat”.Abazi shtoi se nëse Thaçi nuk do ishte tek ura e Mitrovicës në Qershor...
Lajme07 Shtator 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi ka ironizuar me bisedimet e fundit në Uashington dhe Bruksel, si dhe marrëveshjen Kosovës-Serbi për normalizim ekonomik, teksa nuk ka lënë pa përmendur tërthorazi edhe...
Lajme04 Shtator 2020
Nga Lëvizja Vetëvendosje kanë reaguar në lidhje me paralajmërimet se sot mes Kosovës dhe Serbisë do të nënshkruhet marrëveshje ekonomike në Shtëpinë e Bardhë. Është Haki Abazi, ish-zv/kryeministër ai i cili ka publikuar një shkrim...
Ekonomi14 Gusht 2020
Nga viti 2012 deri në vitin 2020 ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka blerë patundshmëri në vlerë prej hiç më pak se 400 mijë euro, raporton portali “Front Online”. Abazi nga lëvizja “Vetëvendosje” në formularët...
Lajme13 Gusht 2020
Haki Abazi në një intervistë për Front Online, ka folur për pranimin e testeve nga Serbua, gjatë kohës sa ai ishte zëvendëskryeministër në Qeverinë “Kurti”. Ai tha se ato janë pranuar në mënyrë institucionale mes...
Lajme13 Gusht 2020
Skender Hyseni është emëruar nga Qeveria “Hoti”, si koordinator për dialogun. E një gjë e tillë sipas Haki Abazit, anëtarë i VV-së, është antikushtetuese. “Kemi një vendim të Gjykatës Kushtetuese ku thotë që nuk mund...
Lajme13 Gusht 2020
Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi, e ka cilësuar kryeministrin e  vendit Avdullah Hoti, si person të rrezikshëm për vendin. Në një intervistë për Front Online, ai ka sqaruar se pse e ka deklaruar një...
Lajme13 Gusht 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës në Qeverinë “Kurti”, Haki Abazi, në një intervistë për Front Online, ka thënë që rrëzimi i Qeverisë Kurti, me mocion mosbesimi, dhe tentim rrëzimi i Qeverisë “Hoti”, po me mocion mosbesimi janë...
Lajme12 Gusht 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi nuk e ka pritur aspak mirë paralajmërimin e Ramush Haradinajt për të kandiduar për postin e presidentit të vendit. Ai në një postim në Facebook...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.