×
Etiketë: abazi
Lajme28 Qershor 2020
Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, i ka sy gjeruar sot një kontroll mjekësore Haki Abazit të Vetëvendosjes, pasi ky i fundit ka thënë se Prokuroria duhet ta intervistojë kreun e LDK’së për vrasjen e Ahmet...
Lajme28 Qershor 2020
Anëtari i LDK’së dhe shefi i stafit të Agim Veliut, Bajram Gecaj, e ka quajtur “poçavër grindavece” Haki Abazin, pasi ky i fundit ka thënë se Isa Mustafa duhet të merret në pyetje nga Prokuroria...
Lajme28 Qershor 2020
Haki Abazi thotë se Isa Mustafa duhet të merret në pyetje për rastin e vrasjes së Ahmet Krasniqit dhe Fondin e Trepërqindëshit Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, po thotë se kreu i LDK’së, Isa Mustafa,...
Lajme26 Qershor 2020
Haki Abazi i Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është i rrezikshëm për vendin, derisa, ka kërkuar që i njëjti të dorëhiqet, raporton Gazeta Express. Abazi ka thënë se Vetëvendosje ka...
Lajme25 Qershor 2020
Emisari i SHBA’së, Richard Grenell, ka njoftuar dje se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka njoftuar për anulimin e udhëtimit drejt Washingtonit pas aktakuzës së ngritur nga Prokuroria Speciale. Grenell kishte thënë se pavarësisht kësaj,...
Lajme24 Qershor 2020
Anëtari i VV-së, Haki Abazi, ka bërë një reagim tjetër pas lajmit se presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, i është ngritur aktakuzë nga Gjykata Speciale. Ai po ashtu ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandër...
Lajme24 Qershor 2020
Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi, për herë të parë i ka dalur në mbrojtje presidentit Hashim Thaçit dhe kryetarit të PDK-së, Kadri Veselit. Ai përmes një reagimi në Facebook, ka shkruar se luftëtarët e UÇK-së nuk mund...
Lajme22 Qershor 2020
Ish zv/kryeministri Haki Abazi është përfshirë sot në një aksident trafiku në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë. IndeksOnline ka publikuar pamje nga ky aksident, ku shihet vetura e Abazit e aksidentuar në mes të...
Lajme20 Qershor 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka reaguar pas propozimit të kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafës, për shkarkimin e Vjosa Osmanit nga të gjitha pozitat brenda partisë. Abazi ka thënë se LDK është...
Lajme19 Qershor 2020
Aktivisti Rron Gjinovci ka njoftuar se sot është shoqëruar në Polici. Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se arsye për këtë shoqërim është ekspozimi, sipas tij, i plagjiaturave të ministrit të Arsimit, Ramë Likaj....
Lajme17 Qershor 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se kryeministri aktual i vendit, Avdullah Hoti, është “kryeministër kukull dhe servil” i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe i...
Lajme16 Qershor 2020
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, thotë se ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi, asnjëherë s’ka folur rreth akuzave se ka vjedhur 800 mijë dollarë të kompanisë “Rockfeller” në Kosovës. Zeka thotë se për një gjë të...
Lajme16 Qershor 2020
Ish’zëvendëskryeministri Haki Abazi ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka shpenzuar miliona euro për projektin e ndarjes së Kosovës. Abazi në Facebook ka shkruar se rreziku për vendin po shkon duke u rritur, derisa, ka...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.