×
Etiketë: abazi
Infografika10 Gusht 2020
Lajme06 Gusht 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Haki Abazi, ka deklaruar në Agjencinë Kundër Korrupsionit se posedon letra me vlerë prej 140.000 eurove në New York, 70.000 në Muncicipal Bonds dhe në Band Invest Chase, raporton Front Online. Pasuria...
Lajme18 Korrik 2020
Plagët e mëdha që moren sot gjatë ditës, kanë qenë të papërballueshme për dy vëllëzërit Abazi nga fshati Repë i komunës së Podujevës. Dy vëllëzërit Abazi, 33 dhe 41 vjeç kishin pasur mosëmarrëveshje me dorasin...
Lajme12 Korrik 2020
Ish zëvendëskryeministri në Qeverinë Kurti, Haki Abazi, ka thënë se Kosovës nuk i duhet gjendje e jashtëzakonshme, por zgjedhje të jashtëzakonshme. Zyrtarë të Lëvizjes Vetëvendosje, që nga rënia e Qeverisë Kurti, vazhdimisht janë duke kërkuar...
Lajme11 Korrik 2020
Ish-zëvendëskryeministri, Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje, sërish i ka dalë në mbrojte kryeparlamentares, Vjosa Osmani, pasi kjo e fundit në seancën e djeshme u sulmua verbalisht nga një deputet i LDK-së. Abazi,pvrmes një postimi në...
Lajme10 Korrik 2020
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se halli i Xhavit Ukajt është që pas të hënës Vjosa Osmani është e mundur të jetë edhe Presidentja e Kosovës. Sipas tij, kjo e bën shpalljen e...
Lajme10 Korrik 2020
Ish-zëvendëskryeministri në Qeverinë Kurti, Haki Abazi ka thënë se shpallja e vendit në gjendje të jashtëzakonshme është formë për të manipuluar me procesin e dialogut. Ai tha se kryeministri i vendit, Avdullah Hoti po paralajmëron...
Lajme08 Korrik 2020
Ish-zëvendëskryeministri nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Haki Abazi ka vazhduar retorikën e tij kundër Qeverisë Hoti, duke kërkuar dorëheqjen e tij të menjëhershme. Në një postim në Facebook, Abazi shkruan se dorëheqja e, sië e...
Lajme07 Korrik 2020
Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi ka vazhduar  me akuza ndaj Qeverisë aktuale të drejtuar nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai në një postim në Facebook e ka quajtur edhe një herë ilegale Qeverinë “Koti”,...
Lajme06 Korrik 2020
Ish-zëvendëskryeministri Haki Abazi ka vazhduar edhe sot me akuza ndaj Qeverisë aktuale të drejtuar nga Avdullah Hoti i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ai në një postim në Facebook e ka quajtur edhe një herë ilegale...
Lajme30 Qershor 2020
Nga Vetëvendosje kanë ardhur reagimet e para pasi që ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, i cili sot në Prishtinë foli për polemikat që u shkaktuan në vend për kinse shkëmbim të territoreve, dhe...
Lajme29 Qershor 2020
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka reaguar ndaj deklarimeve të kryeministrit Avdullah Hoti se Kosova nuk ka nevojë që të shkojë në zgjedhje të reja. Abazi ka thënë se Hotit...
Lajme29 Qershor 2020
Haki Abazi nga Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar sot presidentin e vendit, Hashim Thaçin që sipas tij ka bërë pazare me fatin e shqiptarëve. Abazi në Facebook ka shkruar se për këtë arsye është rrëzuar edhe...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.