×
 • Lajme
 • Lajme

  Haki Abazi kërkon lirimin e menjëhershëm të Rron Gjinovcit

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Aktivisti Rron Gjinovci ka njoftuar se sot është shoqëruar në Polici. Përmes një postimi në Facebook, ka thënë se arsye për këtë shoqërim është ekspozimi, sipas tij, i plagjiaturave të ministrit të Arsimit, Ramë Likaj.

  Lidhur me këtë ka reaguar, ish zëvendëskryeministri Haki Abazi, i cili ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të Gjinovcit.

  “Lirojeni Rron Gjinovcin menjëherë, ai ka ekspozuar plagjiaturat e falsifikimet dhe është model i qytetarisë aktive”.

  “Duhet arrestuar njerëzit që janë te lidhur me krimin e organizuar, kontrollin e tregut të sigurimeve, terminaleve doganore, paguesit e ndarjes së vendit, gurthyesit e paligjëshëm, kontrolluesit e mafisë ndërtimore, shpërlarësit e parasë publike, përvetësuesit dhe transformuesit e titullarit të pronës publike, keqpërdoruesit e pozitës zyrtare- praktikisht veten dhe afërmit tuaj”, ka shkruar Abazi në Facebook.

  BAD NEWS EAGLE BËJNË HISTORI NË LIGËN E LEGJENDAVE DHE DY FINALE FANTASTIKE BASKETBOLLISTIKE TREPÇA – PEJA
  Nga Rubrika
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Deputeti në parlamentin suedez, Magnus Jakobsson, ka vizituar lokalin “Lejos Cafe” që është hapur për Liridona Ademajn. Jakobsson theksoi se Liridonën do...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Ndërmjetësi i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka bërë një kronologji të takimeve që ka zhvilluar ditëve të fundit, njëri nga...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, e cila është në vizitën e saj të parë në Serbi pas zgjedhjes së saj kryeministre e...
  Të tjera
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Një grua shtatzënë ka vdekur, katër persona janë lënduar dhe nëntë janë të zhdukur pas një tërmet të fuqishëm që goditi Filipinet....
  Vip03 Dhjetor 2023
  Blero u ka treguar Blerandos dhe Ardit se si e ka punuar këngën N.U.N. Ai tha se tekstin e kësaj kënge e...
  Bota/Rajoni03 Dhjetor 2023
  Është therur me thikë një person në zonën e quajtur “Kodra e Priftit” në Tiranë. Bëhet e ditur se personi i therur...
  Lajme03 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai, përmes një postimi në profilin e tij në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Chelsea ka triumfuar 3-2 ndaj Brightonit në kuadër të javës së 14-të në Ligën Premier. Pas 17 minutash lojë, Blutë kaluan në...
  Sport03 Dhjetor 2023
  Liverpooli dhe Fulham kanë zhvilluar një ndeshje të bukur, të cilën vendasit e fituan në fund me rezultat 4-3. Pjesa e parë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.