×
 • Lajme
 • Lajme

  Haki Abazi: Avdullah Hoti po shkon në Uashington pa e ditur për çka

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka thënë se kryeministri aktual i vendit, Avdullah Hoti, është “kryeministër kukull dhe servil” i kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dhe i presidentit Hashim Thaçi.

  “Ata janë duke shkuar në Uashington pa e ditur për çka po shkojnë”, ka thënë Abazi, në televizionin T7, duke iu referuar takimit të planifikuar në Uashington me Serbinë.

  “Nuk shkohet në Shtëpinë e Bardhë brenda ditës pa e pasur një plan”, ka vlerësuar ai.

  “Kompromisi i radhës, duke ia gërryer shtetësinë vendit. Deklaratat e tyre (LDK’së) nuk vlejnë as për pesë pare, sepse e kanë bishtin nën derë. Roli i kryeministrit servil është zero”, ka thënë Abazi.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se gjatë aksionit të së enjtes është vrarë njëri prej të dyshuarve për grabitjen e armatosur, të...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Një prej të arrestuarve për grabitjen e armatosur në Prizren është Bujar Basha nga Prizreni. Ai ishte i dënuar për një tjetër...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë është arratisur pas shkëmbimit të zjarrit mes grupit të grabitësve me Policinë e Kosovës të...
  Të tjera
  Vip30 Nëntor 2023
  Banorja e Big Brothet VIP Kosova, Edona është shprehur se “po i dhemb kur po e godasin në të pasme”. Ajo tha...
  Kronika30 Nëntor 2023
  Policia e Kosovës është detyruar të neutralizojë një person me inicialet D.G, i cili dyshohet ka qenë i përfshirë në plaçkitjen në...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Blerim Vela ka konfirmuar se është larguar nga pozita e shefit të stafit të Presidentes. Vela në një postim në X shkruan...
  Lifestyle30 Nëntor 2023
  Inteligjenca Artificiale mund të aplikohet për të diagnostikuar më herët autizmin. Aktualisht është kryer një punë kërkimore në këtë fushë dhe ka...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Prokurori Besart Mustafa ka kërkuar dënimin e ish-ministrit të Jashtëm të Kosovës, Skender Hyseni, i cili po akuzohet për mosraportim të pasurisë,...
  Lajme30 Nëntor 2023
  Deputetë të Kuvendit të Kosovës po qëndrojnë për vizitë zyrtare në Kroaci. Ata sot kanë vizituar Ambasadën e Kosovës në këtë shtet...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.