×
 • Lajme
 • Lajme

  Haki Abazi: Me 27 qershor fillon shpërbërja përfundimtare e Bosnjës dhe izolimi i shqiptarëve

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Ish’zëvendëskryeministri Haki Abazi ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka shpenzuar miliona euro për projektin e ndarjes së Kosovës.

  Abazi në Facebook ka shkruar se rreziku për vendin po shkon duke u rritur, derisa, ka përmendur projektin për ndarjen e Kosovës.

  “Rreziku për vendin po rritet nga Thaçi që ka shpenzuar miliona euro për ta bërë ndarjen e vendit realitet. Dialogu pa strategji e me shumë gënjeshtra në Bruksel ka sjellë izolimin e Kosovës dhe ka ndalur njohjet”, ka thënë ai.

  Ish’zvëvendëskryeministri ka thënë se dialogu me këtë qeveri ia mundëson Serbisë që të kthehet në Shtëpinë e Bardhë që ta përplasë Kosovën me shqiptarët në SHBA.

  Abazi ka thënë se me 27 qershor fillon shpërbërja përfundimtare e Bosnjës dhe izolimi i shqiptarëve.

  “Dialogu pa strategji e me qeveri ilegale në Washington DC ja mundëson Vucicit dhe Serbisë të kthehet në Shtëpinë e Bardhë dhe do ta përplasë Kosovën dhe shqiptarët me SHBA. Thaçi po e shpërfaq përfundimisht rolin e tij të shërbëtorit të Serbisë. Me 27 qershor fillon shpërbërja përfundimtare e Bosnie Herzegovinës dhe izolimin e shqiptarëve”, ka thënë Abazi.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kanë kaluar më shumë se 30 orë që kur Enlirat Duraku nga Oda e Infermierëve ka hyrë në grevë urie. Lidhur me...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi Komunal i Prishtinës në seancën e jashtëzakonshme të mbajtur gjatë ditës së sotme ka shkarkuar kryesuesin Pëllumb Bajçinovci, i cili vjen...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Parlamenti Evropian e ka miratuar një direktivë që i mbron gazetarët. Rreth saj, ka folur juristja e mediave Flutura Kusari. Ajo i...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë një nga çiftet me të ndjekur të momentit. Në një video në ‘Instagram’ Luizi tregon se...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Inspektorët e Tregut të Ministrisë së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë gjatë inspektimeve të rregullta në terren kanë evidentuar produkte të cilat në...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, bashkë me nënkryetaren e kësaj partie, Vlora Çitakun, takuan të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kritikuar Bashkimin Evropian rreth zhvillimeve të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe fasilitimin nga...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka bërë të ditur se bashkë me aleatët e saj, përfshirë Kosovën, kanë trajnuar mbi 34 mijë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Asamblistja e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Komunën e Prishtinës, Jeta Rafuna, ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje se kanë bashkëpunuar sot me PDK-në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.