×
Etiketë: thaçit
Lajme29 Shtator 2020
Kryediplomati i Serbisë, Ivica Daçiq, në një intervistë për Happy TV ka paralajmëruar konfirmin e aktakuzës për Presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, për rolin e tij si lider politik i UÇK-së. Ai ka vazhduar të...
Lajme28 Shtator 2020
Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar ka propozuar ngritjen e aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentarit Kadri Veseli për krime kundër njerëzimit. Por, e njëjta nuk është konfirmuar e as hedhur poshtë deri...
Lajme26 Shtator 2020
Ish- deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka folur për zhvillimet e fundit rreth Gjykatës Speciale. Ai ka theksuar se arrestimet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. ”Do të akuzohet edhe një këshilltar i...
Lajme20 Shtator 2020
Këshilltari i Presidentit Trump për Siguri Kombëtare, Robert O’Brien përmes një letre drejtuar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, e ka falënderuar për mbështetjen që kishte shprehur përmes një letre drejtuar O’Brien për takimin e 4...
Front TV17 Shtator 2020
Kryeministri Avdullah Hoti gjatë raportimit për dialogun në Kuvendin e Kosovës, i është përgjigjur deklaratave të presidentit Hashim Thaçi dhe opozitës të cilët e cilësuan si të rrezikshme marrëveshjen e arritur në Washington, raporton Front...
Lajme17 Shtator 2020
Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Rrustem Mustafa, ka cituar një thënie të Faik Konicës, teksa flet për stërvitjen e popullit se kë duhet ta votojnë.Në një shkrim në Facebook, Mustafa, i cili është këshilltar...
Lajme16 Shtator 2020
Këshilltari politik i presidentit Thaçi, Adil Behramaj, ka ironizuar më këshilltarin e kryeministrit Hoti, Xhavit Beqiri, i cili duke komentuar deklaratat e presidentit Thaçi, tha se askush nuk duhet të shqetesohet. Duke ironizuar me të,...
Lajme15 Shtator 2020
Avokatja Fehmije Gashi- Bytyqi, e cila është e akredituar nga Gjykata Speciale thotë se afatet ligjore e përcaktojnë se Gjyqtari i Procedurës Paraprake ka kohë deri në 6 muaj për konfirmim apo jo të aktakuzës...
Lajme15 Shtator 2020
Avokatët e akredituar të Speciales, thonë që Gjyqtari i Procedurës Paraprake duhet të vendos për konfirmim ose hedhje poshtë të aktakuzës apo të kërkojë afat shtesë, më shumë se gjashtë muaj. Avokati i akredituar i...
Front TV15 Shtator 2020
24 tetori i këtij viti do të jetë dita e fundit kur Gjykata Speciale ka afat që ta konfirmoj apo ta hedhë poshtë aktakuzën ndaj Presidentit të vendit, Hashim Thaçi dhe kryetarit të Partisë Demokratike...
Lajme10 Shtator 2020
Në Parlamentin Evropian, kryeministri Hoti ka treguar se sot ia ka dorëzuar Kuvendit dhe Zyrës së Presidentit marrëveshjen që ai e ka nënshkruar të premten e kaluar në Shtëpinë e Bardhë. Kryeministri Avdullah Hoti ka...
Lajme08 Shtator 2020
Haki Abazi i Vetëvendosjes tha se mos shkuarja e Thaçit e bëri të pa mundur që ai t’i dërgoi në Washington “thikat”.Abazi shtoi se nëse Thaçi nuk do ishte tek ura e Mitrovicës në Qershor...
Lajme07 Shtator 2020
Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, i është përgjigjur presidentit Thaçi, pas akuzave të këtij të fundit ndaj partisë së Albin Kurtit. Në një shkrim në Facebook, Haxhiu ka thënë se Pyetjen për...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.