[wp-story]

Lajme

Avokati i Speciales: Në tetor vendoset për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit

Avokati i Speciales: Në tetor vendoset për aktakuzën ndaj Thaçit e Veselit
20:43 | 28 Shtator 2020

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka njoftuar ka propozuar ngritjen e aktakuzës ndaj Presidentit Hashim Thaçi dhe ish-Kryeparlamentarit Kadri Veseli për krime kundër njerëzimit.

Por, e njëjta nuk është konfirmuar e as hedhur poshtë deri më tani.

E lidhur me këtë, avokati Skender Musa, për Front Online, tha se gjatë muajit tetor pritet të vendoset lidhur me aktakuzën ndaj dy krerëve të UÇK-së.

Sa mund të dënohen Gucati e Haradinaj? Flet avokati i Speciales

“Në bazë të dispozitave ligjore dhe informacioneve që janë publike besoj që gjatë muajit tetor do të vendoset lidhur me aktakuzën, shpresojmë se e njëjta të hidhet poshtë për shkak të mungesës së provave dhe fakteve që e theksova se nuk ka bazë e as prova që mund të vërtetohet ndonjë dyshim i arsyeshëm se presidentit Thaçi dhe Kadri Veseli që anë kryer vepra penale të natyrave të tilla kundër të drejtës ndërkombëtare”, tha ai për Front Online.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera